Windows 10 Home satın alımda para çekildi ancak bir şey gelmedi

Cauchy_48

Decapat
Merhaba,

Yeni bir bilgisayar satın aldım, işletim sistemi yoktu. (FreeDOS idi.)

Lisanslı eski bilgisayarım üzerinden Microsoft Mağazasından Windows 10 Home işletim sistemini yeni bilgisayarım için aldım. Bankam üzerinden para hesabımdan çekildi.

Fakat lisans anahtarıyla ilgili herhangi bir mail gelmedi ve ödeme ve faturalandırma sekmesi altında sipariş geçmişimde Windows 10 Home ürününün olmadığını gördüm. Hafta sonu olduğu için herhangi bir yetkiliye de ulaşamıyorum.

Para hesabımdan çekildi ve ürün siparişlerimde yok. Yazılım firmasından orijinal ürün alıyorum, fakat yazılımsal problem yaşıyorum.

Konuyu Microsoft hesabına da sordum. Windows 10 Home satın alma

Benzer tecrübeye sahip arkadaşlar varsa yardımlarını beklerim.

Hocam, bir ihtimalle para karşı tarafa geçmemiş olabilir. Bazen böyle durumlar olabiliyor. Bekleyen işlem olarak gözükebiliyor. Pazartesi olsun duruma göre bakarsınız. Bence, gelecektir.

İnşallah çözülür hocam, ama yazılım firmasından yazılım alıyorum ve alınan ürünün sipariş ekranına düşmemesi garip geldi bana. Herhangi bir alışveriş sitesinde bile daha sağlıklı çalışıyor sistem.

Birkaç gün önce telefondan Microsoft yetkilisiyle konuştuğumda alınan lisansın farklı bilgisayara aktarılabildiğini söylemişti. Öyle olmadığını tecrübeyle öğrendim.

İnşallah çözülür hocam, ama yazılım firmasından yazılım alıyorum ve alınan ürünün sipariş ekranına düşmemesi garip geldi bana. Herhangi bir alışveriş sitesinde bile daha sağlıklı çalışıyor sistem.

Birkaç gün önce telefondan Microsoft yetkilisiyle konuştuğumda alınan lisansın farklı bilgisayara aktarılabildiğini söylemişti. Öyle olmadığını tecrübeyle öğrendim.

Üzgünüm ama sanırım Microsoft yetkilisiyle değil, teknik (!) destek için kiralanan şirketten üçüncü taraf işverenle konuşuyordunuz.

Lütfen destek çağırıp yardım isteyin. Bazı durumlarda sizin için anahtarı yeniden verebilirler.

Böyle bir cevap gelmiş. Çeviri kullandıkları için tam ne demek istemiş ben anlamadım.

Hocam biraz önce gördüm, şöyle yazmıştım.

"Aradığım numara 0 850 390 27 77.

Resmi sitenizde mevcut. Microsoft Worldwide Sites

Aradığım tarih ve saat: 15 Nisan 2021 12:57"

Çeviriden kaynaklı muhtemelen ama yargılanıyor gibi hissediyorum Microsoft'tan gelen cevaplarda.

Para iadesi gerçekleşti, yardım eden herkese teşekkür ederim.

Geri
Yukarı