Windows 10 Home SL'den Enterprise'a yükseltmek

Emre_2000

Hectopat
Merhaba Win 10 Enterprise Key ile bilgisayarımı etkinleştirmek istiyorum ama Home SL yüklü ve tekrar kurulumla uğraşmak istemiyorum. Home SL'den Enterprise'a yükselmek için bildiğiniz bir yol varsa bilgilendirirseniz sevinirim.

Ürün anahtarını Windows 10 Enterprise ürün anahtarı ile değiştirmeniz gerek, otomatik olarak Windows 10 Enterprise olacaktır. Ürün anahtarınız yok ise tek çare format ile geçmek sanırım.

Ürün anahtarını Windows 10 Enterprise ürün anahtarı ile değiştirmeniz gerek, otomatik olarak Windows 10 Enterprise olacaktır. Ürün anahtarınız yok ise tek çare format ile geçmek sanırım.

Ne demek istediğini tam olarak anlamadım ama şu an Windows'um etkin değil. Etkinleştirmek için aklımda Pro'ya yükseltme anahtarını girip ardından Enterprise Key'ini girerek etkinleştirmek var. olur mu bilmiyorum ancak gelen cevaplara göre denemeyi düşünüyorum.

Ne demek istediğini tam olarak anlamadım ama şu an Windows'um etkin değil. Etkinleştirmek için aklımda Pro'ya yükseltme anahtarını girip ardından Enterprise Key'ini girerek etkinleştirmek var. olur mu bilmiyorum ancak gelen cevaplara göre denemeyi düşünüyorum.

Dediğim şey zaten bu, Home kurulu ise Pro veya Enterprise ürün anahtarı girer iseniz kendisi girdiğiniz ürün anahtarına göre yükseltiliyor Pro ürün anahtarı girerseniz Pro oluyor Enterprise girerseniz Enterprise oluyor.

Dediğim şey zaten bu, Home kurulu ise Pro veya Enterprise ürün anahtarı girer iseniz kendisi girdiğiniz ürün anahtarına göre yükseltiliyor Pro ürün anahtarı girerseniz Pro oluyor Enterprise girerseniz Enterprise oluyor.

Doğrudan Enterprise anahtarını denediğimde 0x80041023 hatasını alıyorum. Akşama kadar bekleyeceğim başka fikri olan yoksa formatlayacağım galiba.
Sorun gider dediğimde 0xC004f074 hatasını aldım Google'da iki hatayı da yazdığımda önceden girili bir Key sebep oluyor diyor benim Windows'um etkin değil ama zamanında internetteki ücretsiz diye dolaşan birkaç Key'i denemiştim onlar sorun yaratıyor olabilir mi?
Çözüm olarakta şu yazıyor;
1. Başlat'a tıklayıp CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemi'ne sağ tıklayarak ''Yönetici olarak çalıştır'' seçeneği ile açınız.

2. wmic path SoftwareLicensingService get OA3xOriginalProductKey komutunu yazıp ENTER'a basınız.

3. Başlat>Ayarlar>Güncelleştirme ve Güvenlik>Etkinleştirme>''Ürün anahtarını değiştir'' kısmından etkinleştirme yapmayı deneyiniz.

Ayrıca, Görüntü + R tuşlarına aynı anda basıp slui 3 yazınız. Çıkan ekranda 25 haneli ürün anahtarınızı girip etkinleştirmeyi yapabilirsiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı