Windows 10 hoş geldiniz yazısında kalıyor

Mertinanc

Decapat
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımı en son dün gece 3'te kapattım ve uyudum. Şimdi ise açtığımda hoş geldiniz yazısında öylece kalıyor hiçbir tepki yok. Dün Rus bir siteden korsan oyun indirmiştim ve oyunun yanındabilirsiniz bir sürü program kurar. Avast vs. vardı bu programların arasında. Sizce ne ile alakalı bu sorun araştırdım fakat bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• IMG_20220718_162824.jpg
    IMG_20220718_162824.jpg
    48,4 KB · Görüntüleme: 82
Bilgisayar açılırken sürekli F8 tuşuna basın ve güvenli mod girmeyi deneyin.

Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımı en son dün gece 3'te kapattım ve uyudum. Şimdi ise açtığımda hoş geldiniz yazısında öylece kalıyor hiçbir tepki yok. Dün Rus bir siteden korsan oyun indirmiştim ve oyunun yanındabilirsiniz bir sürü program kurar. Avast vs. vardı bu programların arasında. Sizce ne ile alakalı bu sorun araştırdım fakat bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam o ekranda 4 - 5 dk bekleyip CTRL alt del basar mısınız bir? :)

Bir menü gelirse orada Görev Yöneticisi seçip ekran resmi atın.

Oyunu upload eden benden sana kıyak olsun al bu da Avast mı demiş? Sen de kurdun mu? Avastlanmış olabilirsin. Güvenli modda aç dosyalarını yedek almakta fayda var.

Bir menü gelirse orada Görev Yöneticisi seçip ekran resmi atın.

Normal masaüstü geldi mi şu an?
Evet şuan işlem yapabiliyorum güvenli moddayım

Oyunu upload eden benden sana kıyak olsun al bu da Avast mı demiş? Sen de kurdun mu? Avastlanmış olabilirsin. Güvenli modda aç dosyalarını yedek almakta fayda var.
Hepsini sildim dosyaların şuan. Güvenli modda iken.

Dosya Ekleri

• IMG_20220718_164816.jpg
    IMG_20220718_164816.jpg
    95,5 KB · Görüntüleme: 91
@Mertinanc güvenli mod girdikten sonra açıldığına göre virüs yemiş olabilirsin. Güvenli moda girince, bazı virüsler çalışmayabiliyor. ESET Internet Security ve Malwarebytes indirip tam tarama yapmanı öneririm.

Bu rehberi yapabilirsin, ek olarak:

Avastı denetim masasından silmiştim fakat dosyası hala program files da duruyor. Silmeye çalıştığım bunu diyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20220718_170157.jpg
    IMG_20220718_170157.jpg
    127,1 KB · Görüntüleme: 88

Geri
Yukarı