Windows 10 hoş geldiniz yazısında kalıyor

Mertinanc

Decapat
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımı en son dün gece 3'te kapattım ve uyudum. Şimdi ise açtığımda hoş geldiniz yazısında öylece kalıyor hiçbir tepki yok. Dün Rus bir siteden korsan oyun indirmiştim ve oyunun yanındabilirsiniz bir sürü program kurar. Avast vs. vardı bu programların arasında. Sizce ne ile alakalı bu sorun araştırdım fakat bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• IMG_20220718_162824.jpg
    IMG_20220718_162824.jpg
    48,4 KB · Görüntüleme: 82
Avast'ı Denetim Masası'ndan silmiştim fakat dosyası hala program files duruyor. Silmeye çalıştığım bunu diyor.

Şu an ilk önce Avast ile uğraşmana gerek yok, onu yaparız beraber. Yüksek ihtimal, şu an güvenli mod ile girebildiniz çünkü zararlı güvenli modda çalışmadığı için girebildiniz. ESET Internet Security ve Malwarebytes ile tarama yapıp zararlıları silebilirsin.

@Mertinanc güvenli mod girdikten sonra açıldığına göre virüs yemiş olabilirsin. Güvenli moda girince, bazı virüsler çalışmayabiliyor. ESET Internet Security ve Malwarebytes indirip tam tarama yapmanı öneririm.

Bu rehberi yapabilirsin, ek olarak:

Güvenli modda her şeyi sildikten sonra pc açıldı. Fakat awastın içinde kalan tek dosya aswAMSI.dll'yi silemiyorum.

Güvenli modda her şeyi sildikten sonra PC açıldı. Fakat Avast'ın için kalan tek dosya aswAMSI.dll'yi silemiyorum.

Wise program uninstaller indir ve Custom uninstall yerine tıkla, oradan o dosyayı seç.

Wise program uninstaller indir ve Custom uninstall yerine tıkla, oradan o dosyayı seç.

Bir kaç kere denedim fakat silmedi ama teşekkür ederim yinede. Eset'i kuruyorum şimdi o halleder umarım.

@Mertinanc Unlocker programını dener misiniz?

Olmazsa, Revo Uninstaller'in avcı modunu kullanın. Gene olmazsa, tekrar güvenli mod girin ve silmeyi deneyin.

@Mertinanc Unlocker programını dener misiniz?

Olmazsa, Revo Uninstaller'in avcı modunu kullanın. Gene olmazsa, tekrar güvenli mod girin ve silmeyi deneyin.
böyle diyor hocam. Hepsini denedim güvenli modu zaten başta denemiştim sadece o dosyayı silemedim güvenli modda. Eset ile taradım dosyayı güvenli gözüküyor bir sorun çıkarmaz umarım.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-07-18 173536.png
    Ekran görüntüsü 2022-07-18 173536.png
    31,1 KB · Görüntüleme: 17
Böyle diyor hocam. Hepsini denedim güvenli modu zaten başta denemiştim sadece o dosyayı silemedim güvenli modda. ESET ile taradım dosyayı güvenli gözüküyor bir sorun çıkarmaz umarım.

Revo Uninstaller'in avcı modunu yapmak için, masaüstüne dosyayı atmanız lazım. Atabilirseniz siler. Silinmesi gerekiyordu normal Avast olsa. Acaba, yazmıştınız ya korsan oyun indirirken Avast geldi diye. Gerçek Avast olmayabilir. ESET ile tam tarama yapın. Sadece o dosyayı değil.

@Mertinanc o söylediğim uygumaların onu silmesi lazımdı, ilginç. Daha farklı inatçı program kaldıran uygulamaları deneyebilirsin. Silinmesi lazım.

O dosya üstünde herhangi bir işlem yapmak istediğim zaman bu dosya çalışıyor veya yönetici izni hatası veriyor. ESET taraması bitti bir sıkıntı çıkmadı.

Hocam başlangıç ayarlarınızdan Avast'ın girdisi duruyorsa kapatın. Durmuyordur muhtemelen ama ek olarak ağ ile güvenli mod açmak yerine normal güvenli mod açabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı