Windows 10 I.P. Build 10525'ten 10532'ye Geçerken Lisans Hatası

Serkan Doğan

Kilopat
Makaleler
66
Yer
İstanbul
Başlık en iyi buydu. :kararsız:

Arkadaşlar İnsider Preview kullanıcısıyım. Windows 10 İnsider Previwe Build 10525 kullanırken lisanslıydı. Fakat Windows Update'den yeni Build 10532 gelmişti. İndirip kurdum. Ve lisans gitti. Bunu nasıl düzeltebilirim ?

@Murat5038

Temiz kurulumla geçmeyi veya ürün anahtarını tekrar girmeyi deneyebilirsin.
Abi ben şey yapmıştım. Sitedeki RTM Build 10240 indirdim. Orjinal değildi. Sonra İnsider Preview'e katılmışım yanlışlıkla. Sonra İlk build sürümü olan 10525 geldi. İndirip güncellemiş. Ve baktığımda windows orjinal olmuştu. Sonra yeni build 10532 geldi. İndirip güncelledi ve orjinallik gitti.
Anladığım kadarıyla temiz kurulum yaparsam düzelme ihtimali var. Değil mi?

Anladığım kadarıyla temiz kurulum yaparsam düzelme ihtimali var. Değil mi?
240 olan sürüme yükseltme veya temiz kurulum ile geçersen düzelir. Dediğin buildler İnsider sürümü olduğundan kurmaman daha iyi olur

240 olan sürüme yükseltme veya temiz kurulum ile geçersen düzelir. Dediğin buildler İnsider sürümü olduğundan kurmaman daha iyi olur
Build 10240 sürümü elimde var. Ama bunu kurduğum zaman aktif edemeyeceğim. Çünkü elimde Key yok. Ama İnsider sürüme geçersem Orjinal oluyor diye biliyorum ben. Şimdi Build 10240 sürümü format atacağım. Sonra insider'a geçersem sıkıntı olmaz belki bir deneyeyim.

10240'a güncellediysen zaten kurulumda key gerekmiyor. Sen kurulumda key isteyen kısımları atlarsan Windows 10 etkinleşecektir (Build 10240).

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı