Windows 10 ile Catalina'yı aynı anda kullanabilir miyim?

Rollof_exes

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci-Stajyer
Abilerim ve arkadaşlarım benim isteğim bilgisayarıma çift işletim sistemi kurup istediğim zaman MacOS'a veya Windows 10'a geçmek isteğim eğer oluyorsa bir yardım eder misiniz? Şimdiden teşekkürler. Laptopum ASUS FX553VE DM407TDIR ve işletim sistemini tamtakır sorunsuz ikisini de veri kaybı olmadan kullanmak istiyorum. Bilgisayarımda çift disk olup 1.de Windows 10, 2. de boş ve eğer bir sıkıntı çıkar mı diye de fikrinizi almak istedim. Eğer en yeni macOS sürümü varsa da sizden ricam linkini de verebilir misiniz? Çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem laptop zaten ASUS FX553VE DM407T
Core i5 7300 HQ 2.50 GHz Turbo Boost'la 3.50 le kadar çıkıyor, 6 MB ön belleği var, 4 çekirdekli ve içinde Intel HD 630 var. GTX 1050 Ti ve 8 GB RAM var. Windows 10 Home.

Ekran Alıntısı.PNG

Ekran Alıntısı2.PNG

İkisini ayrı ayrı kurabilirsin.

Mesela Windows'tasın Windows ile işin bitti Catalina'ya geçmek için PC'yi yeniden başlatım oradan Catalina'yı kullanabilirsin ama ikisini sanal makine kurmadığın sürece aynı anda çalıştıramazsın.

Alparslan cevabın için teşekkürler ama benim bildiğime göre Windows bilgisyarlara çifte işletim sistemi kurulabiliyor yani ben istediğim zaman hem Windows'a hem de macOS'a geçebiliyorum demek oluyor ancak dediğin gibiyse de geçmeyi veririm çünkü macOS'e geçme isteğim aslında kompakt bir arayüzü oluşu ve estetikliğinin yanı sıra RAM'i ve işlemci'yi pek yormadığındandır.

Windows 10 ile Catalina'yı aynı anda kullanabilirsin.
Windows 10'un yanına kurabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bakabilirsin işine yarayabilir?

Dual olarak sorunsuz kullanabilirsin. Güncel anlatım için bunu inceleyebilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı