Çözüldü Windows 10 "IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL" mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Maddox.67

Decapat
Daha fazla  
RAM
6 GB
SSD veya HDD modeli
120 GB
İşlemci
i5 2450M
Merhabalar. Eşimin laptopu HP pvailion G6 serisi bir laptop. Minidump dosyalarını aşağıda paylaştım. Bu hatayı hep almıyorum ama bu ekran kartının sürücüsü ile sıkıntı çok çekiyoruz. Yardımlarınızı bekliyorum. Hayırlı ramazanlar.

Minidump Dosyası

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Minidump:
DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL (d1)
An attempt was made to access a pageable (or completely invalid) address at an
interrupt request level (IRQL) that is too high. This is usually
caused by drivers using improper addresses.

SYMBOL_NAME: igdkmd64+c8c2a
MODULE_NAME: igdkmd64
IMAGE_NAME: igdkmd64.sys
Intel grafik sürücüsü hata vermiş. Donanımsal bir sorun olmadığını varsayarak söylüyorum, sürücüyü kaldırıp temiz kurarsanız çözülür gibi duruyor.

Şu sitede "Download win64_152824.exe" yazan butona tıklayın. Cihazınız için uygun sürücü linkini bırakıyorum. Bu sürücüyü masaüstüne atın.

Şu rehberi uygulayın ve bilgisayarda kurulu sürücüyü kaldırın.

Bilgisayarı yeniden başlatın. Açılınca masaüstüne attığınız sürücüyü kurun.
Merhaba lütfen şunları deneyin:

1- Windows'un güncelleme kısmından bilgisayarı güncelleyin.

2- MBAM ile bilgisayara tam tarama yapın. (Malwarebytes Cybersecurity for Home and Business | Anti-Malware & Antivirus)

3- ekran kartı driverlarını DDU ile kaldırın. (Rehber: DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi)

Bütün programları vs. indirdikten sonra işlemleri güvenli modda yapın daha sonra güvenli moddan çıkabilirsiniz fakat bilgisayarı normal modda iken bu işlemleri yapabilirsiniz herhangi bir çözüme ulaşırsınız buraya yazmayı unutmayın.

Minidump:
DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL (d1)
An attempt was made to access a pageable (or completely invalid) address at an
interrupt request level (IRQL) that is too high. This is usually
caused by drivers using improper addresses.

SYMBOL_NAME: igdkmd64+c8c2a
MODULE_NAME: igdkmd64
IMAGE_NAME: igdkmd64.sys
Intel grafik sürücüsü hata vermiş. Donanımsal bir sorun olmadığını varsayarak söylüyorum, sürücüyü kaldırıp temiz kurarsanız çözülür gibi duruyor.

Şu sitede "Download win64_152824.exe" yazan butona tıklayın. Cihazınız için uygun sürücü linkini bırakıyorum. Bu sürücüyü masaüstüne atın.

Çözüm
Minidump:

Şu sitede "download win64_152824.exe" yazan butona tıklayın. Cihazınız için uygun sürücü linkini bırakıyorum. Bu sürücüyü masaüstüne atın.

Evet sorun sürücüdenmiş teşekkür ederim.
Ekran kartım için sürücümü bulabilir misiniz

Donanım kimlikleri.
PCI\VEN_1002&DEV_6760&SUBSYS_166C103C&REV_00
PCI\VEN_1002&DEV_6760&SUBSYS_166C103C
PCI\VEN_1002&DEV_6760&CC_030000
PCI\VEN_1002&DEV_6760&CC_0300

AMD Radeon HD 7450M olduğunu sanıyorum. AMD'nin sürücü indirme sitesine girip şöyle seçerseniz sürücüye erişebilirsiniz, linkini aşağıya bırakıyorum.

2022-04-12 21_59_35-AMD Drivers and Support for Radeon, Radeon Pro, FirePro, APU, CPU, Ryzen, ...png

Link: https://www.amd.com/en/support/graphics/amd-radeon-hd/amd-radeon-hd-7000m-series/amd-radeon-hd-7450m

16.2.1 Beta olanı indirebilirsiniz.

Önceki raporla birebir aynı, Intel sürücüsü hata vermiş. Intel sürücüsünü DDU ile temiz kaldırıp tekrar kurdunuz mu?

Önceki raporla birebir aynı, Intel sürücüsü hata vermiş. Intel sürücüsünü DDU ile temiz kaldırıp tekrar kurdunuz mu?

Evet. DDU ile kaldırdım yeniden başlattım sizin dediğinizi kurdum.
Ama yeniden başlattıktan sonra yine hata verdi.

Bir de GPU-Z de 2. ekran kartı fan hızı neden - gösteriyor acaba.

2. ekran kartı bozuldu mu sizce?

Dosya Ekleri

• gpuz.gif
    gpuz.gif
    12 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:

Geri
Yukarı