Windows 10 işlem hızım çok yavaş

''Linux geç'' tabiri, artık ''System32 sil düzelir'' kalıbı ile aynı olmaya başladı.
System32'yi silemezsiniz.
Bu "Linux'a geçemezsiniz." anlamına gelmiyor ki.

Ayrıca dediğiniz şeyin bir anlamı yok.
Dual Boot denen bir şey de var.

İşletim sistemi değiştirmek bir çözüm değildir.
Peki nedir?
Aydınlatır mısınız?

Sorunlardan kaçmak mı ?
-Hayır.
Yalnızca kendine uygunu bulmaktır.

Nasıl sen her erkeği/kızı kendine eş olarak seçmiyorsan, o işte öyle.
Her sisteme, her işletim sistemi de uymuyor.

HDD' nizi HD Tune Pro ile tarama yapmanızı öneririm. Eğer eski bir HDD kullanıyorsanız bad sector hataları bulunuyor olabilir.

Bazen işlem hızları serileşiyor bazen orta ve son olarak bu gün çok ağır islem yapıyordum virüsten suphelendim ama tarama yapip karantinada temizlettim Malwarebytes ile. Sorun HDD ise oyunda da 30-40 FPS aldigim oyun çok aşırı donmaya başladı. @acv

HDD' nizi HD Tune Pro ile tarama yapmanızı öneririm. Eğer eski bir HDD kullanıyorsanız bad sector hataları bulunuyor olabilir.

12 yıllık emektar HDD. Bunu deneyeceğim peki bad sector hataları varsa çözümü var mı?

12 yıllık emektar HDD. Bunu deneyeceğim peki bad sector hataları varsa çözümü var mı?
Bad sector hataları yazılımsal veya donanımsal olabilir. Hasar donanımsal ise yazılıp okunamayacak şekilde gizleyebilirsiniz diye biliyorum, ancak yapılabilecek en iyi şey yeni bir HDD veya SSD almak olur. Eğer bad sector hataları bulunuyorsa herhangi bir sorun yaşamamanız için verilerinizi sorunsuz bir depolama birimine yedeklemenizi öneririm.

SSD'ye geçmeniz gerekiyor. 120 GB bir SSD alıp keyfinize bakabilirsiniz. Ayrıca Linux geç diyen arkadaşlara laf edenler için söylüyorum; dual-boot diye bir teknoloji var. İki işletim sistemini de yan yana kurarak kullanabilirsiniz.

WhatsApp Image 2020-09-18 at 17.16.14.jpeg

Bad sectör testinin sonuçları @kt2.

@winamp2 sonuçlar oldukça iyi gözüküyor. Health sekmesinde de bir sıkıntı gözükmüyorsa Windows 10 kurulu olduğu için olabilir. Bazı hizmetleri devre dışı bırakmak cihazı biraz daha hızlandırabilir.

7200 RPM.
@winamp2 sonuçlar oldukça iyi gözüküyor. Health sekmesinde de bir sıkıntı gözükmüyorsa Windows 10 kurulu olduğu için olabilir. Bazı hizmetleri devre dışı bırakmak cihazı biraz daha hızlandırabilir.

hdd test.png
RAM takviyesi ve işlemciyi yükseltip üstüne de format attıkttan sonra sistem gayet hızlı çalışıyor. Konu kapatılabilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı