Windows 10 İşlemci Isınma Problemi

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle şöyle söyleyeyim oyunları açtığımda 1 dakika gayet güzel FPS alıyorum fakat BF3, Batman Arkham City gibi 2 oyun yükledim 1 dakika sonra işlemci sıcaklığı 95 derece çıkıyor. 50 60 olan FPS 15'e düşüyor ve işlemci sıcaklığı 80-85 düşüyor. Sizce bunun sebebi ne olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende CS:GO oynarken işlemci sıcaklığı 85-90 derece oluyor . Ama FPS düşmüyor . Artı ekran kartım daha düşük sıcaklıkta , normalde tam tersi olur . Gerçekten bunu bir çözümü var mı acaba ?

Bende CS:GO oynarken işlemci sıcaklığı 85-90 derece oluyor . Ama FPS düşmüyor . Artı ekran kartım daha düşük sıcaklıkta , normalde tam tersi olur . Gerçekten bunu bir çözümü var mı acaba ?
Çözümü illaki vardır ama çözmek için bilgili arkadaşlar lazım :) Şahsen ben daha çok donanımcıyım. Ekran kartına, işlemciye ve benzeri şeylere ilgim daha çok.

İşlemcim : İntel Core i5 4210U 1.70 GHZ Turbo Boost ile 2.4 GHZ
Grafik İşlemcisi : Nvidia GeForce 820M
Ram : 4 GB DDR3 RAM
Laptop kullanıyorum . Termal macunu eskimiş olabilir ya da işlemciye yeteri kadar bakır ısı borusu konulmamıştır . Laptop 2 yıllık büyük ihtimalle termal macun eskimiştir

İşlemcim : İntel Core i5 4210U 1.70 GHZ Turbo Boost ile 2.4 GHZ
Grafik İşlemcisi : Nvidia GeForce 820M
Ram : 4 GB DDR3 RAM
Laptop kullanıyorum . Termal macunu eskimiş olabilir ya da işlemciye yeteri kadar bakır ısı borusu konulmamıştır . Laptop 2 yıllık büyük ihtimalle termal macun eskimiştir
Oyunda ısınmayan dizüstü yok gibi. Termal macunu yenileyin ve bir stand alın. İşinizi görecektir.

Bir şey soracağım . U ibareli işlemciler anakarta lehimli miydi ? Yoksa Hyper Treading 'i mi yoktu?(Laptoplar için )

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı