Windows 10 İşlemci Isınma Problemi

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle şöyle söyleyeyim oyunları açtığımda 1 dakika gayet güzel FPS alıyorum fakat BF3, Batman Arkham City gibi 2 oyun yükledim 1 dakika sonra işlemci sıcaklığı 95 derece çıkıyor. 50 60 olan FPS 15'e düşüyor ve işlemci sıcaklığı 80-85 düşüyor. Sizce bunun sebebi ne olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende CS:GO oynarken işlemci sıcaklığı 85-90 derece oluyor . Ama FPS düşmüyor . Artı ekran kartım daha düşük sıcaklıkta , normalde tam tersi olur . Gerçekten bunu bir çözümü var mı acaba ?

Bende CS:GO oynarken işlemci sıcaklığı 85-90 derece oluyor . Ama FPS düşmüyor . Artı ekran kartım daha düşük sıcaklıkta , normalde tam tersi olur . Gerçekten bunu bir çözümü var mı acaba ?
Çözümü illaki vardır ama çözmek için bilgili arkadaşlar lazım :) Şahsen ben daha çok donanımcıyım. Ekran kartına, işlemciye ve benzeri şeylere ilgim daha çok.

İşlemcim : İntel Core i5 4210U 1.70 GHZ Turbo Boost ile 2.4 GHZ
Grafik İşlemcisi : Nvidia GeForce 820M
Ram : 4 GB DDR3 RAM
Laptop kullanıyorum . Termal macunu eskimiş olabilir ya da işlemciye yeteri kadar bakır ısı borusu konulmamıştır . Laptop 2 yıllık büyük ihtimalle termal macun eskimiştir

İşlemcim : İntel Core i5 4210U 1.70 GHZ Turbo Boost ile 2.4 GHZ
Grafik İşlemcisi : Nvidia GeForce 820M
Ram : 4 GB DDR3 RAM
Laptop kullanıyorum . Termal macunu eskimiş olabilir ya da işlemciye yeteri kadar bakır ısı borusu konulmamıştır . Laptop 2 yıllık büyük ihtimalle termal macun eskimiştir
Oyunda ısınmayan dizüstü yok gibi. Termal macunu yenileyin ve bir stand alın. İşinizi görecektir.

Bir şey soracağım . U ibareli işlemciler anakarta lehimli miydi ? Yoksa Hyper Treading 'i mi yoktu?(Laptoplar için )

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı