Çözüldü Windows 10 işletim sistemini seç menüsü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yunnys

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, benim laptopta 1 tane SSD 1 tane HDD var. Harddiskteki Windows bayağıdır bozuktu, harddiskteki Windows'u çalıştıramıyordum. Ben de Windows'un olduğu diski biçimlendirdim ve SSD'ye Windows kurdum ama Boot ederken 5 tane Windows görüyor. Nasıl oldu bu anlamadım. Her bilgisayarı açışımda bunu görüyorum ve bilgisayar açılma süresi de çoğalıyor tabiikide bunu nasıl çözebilirim?
Teşekkürler ilgilenecek arkadaşlar için.

Dosya Ekleri

• IMG_20210311_143029.jpg
    IMG_20210311_143029.jpg
    93,6 KB · Görüntüleme: 138
Çözüm
Çalıştır'a "msconfig" yazın ve karşınıza çıkan Sistem Yapılandırması penceresinde Önyükleme sekmesini açın. Daha sonra aktif olmayan Windowsların üzerine tıklayıp silin.
Bilgisayarım'a sağ tıklayın > Özellikler > Gelişmiş sistem ayarları > Başlangıç ve kurtarma'nın Ayarlar'ına tıklayın. Varsayılan işletim sistemi yerinde aşşağıda "İşletim sistemleri listesini gösterme süresi" seçeneğinin tikini kaldırın. Bu işlem size sadece o ekranı getirmeyecektir. Bu yöntem sadece seçim ekranını gizleyecektir. Bence temiz bir biçimlendirme yapılmamış tekrar denemenizi öneririm.

SSD'ye temiz kurulum Win 10 kurabilirsin sonrada HDD'deki dosyaları yedekleyip onu da bir formatlayıp kullanabilirsin daha pratik bir yolu varsa onu ben bilmiyorum.
Benim ilk yaptığım şey Harddiskteki Windows kurulu olan bölümü biçimlendirip ondan sonra Ssd'ye daha yeni kurduğum Windows 10'u atmaktı. Peki nasıl 5 tane Windows gözüküyor 2 tane gözükse anlarım. Peki Harddiski çıkarsam yine işletim sistemini seç boot menüsü çıkar mı?
EasyUEFI ile orayı düzenleyebiliyorsun sanırım.
Teşekkürler deneyeveğim

Çalıştır'a "msconfig" yazın ve karşınıza çıkan Sistem Yapılandırması penceresinde Önyükleme sekmesini açın. Daha sonra aktif olmayan Windowsların üzerine tıklayıp silin.

Çözüm
Bilgisayarım'a sağ tıklayın > Özellikler > Gelişmiş sistem ayarları > Başlangıç ve kurtarma'nın Ayarlar'ına tıklayın. Varsayılan işletim sistemi yerinde aşşağıda "İşletim sistemleri listesini gösterme süresi" seçeneğinin tikini kaldırın. Bu işlem size sadece o ekranı getirmeyecektir. Bu yöntem sadece seçim ekranını gizleyecektir. Bence temiz bir biçimlendirme yapılmamış tekrar denemenizi öneririm.
Deniyorum İnşallah olur çünkü Windows'un açılma hızı azalıyor. Teşekkürler hepinize bu arada hemen cevapladınız.

Benim ilk yaptığım şey harddiskteki Windows kurulu olan bölümü biçimlendirip ondan sonra SSD'ye daha yeni kurduğum Windows 10'u atmaktı. Peki nasıl 5 tane Windows gözüküyor 2 tane gözükse anlarım. Peki harddiski çıkarsam yine işletim sistemini seç Boot menüsü çıkar mı?

Teşekkürler deneyeveğim.

Galiba tam temiz kurulum olmamış olabilir setupdan falan kurduysanız.

Galiba tam temiz kurulum olmamış olabilir setupdan falan kurduysanız.
Ben flash belleğe rufus ile uefi yazdırıp biostan flash belleği boot optionstan ön sıraya çekiyorum. Böylece temiz kurulum yapıyorum.
Teşekkürler buradan silebildim kolayca diğer Windows'ları çok sağolun ilginiz için. Nasıl Çözüldü olarak işaretleyebilirim şimdi o kaldı. :)
IMG_20210311_150345.jpg

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı