Windows 10 ISO nasıl kurulur?

ALİC83491

Hectopat
RAM
8
Ekran kartı
AMD Radeon HD 5670
İşlemci
Intel Core i5 2400 3.10 GHz
Rufus uygulamasıyla birlikte ISO dosyasını DVD yerine flasha atmıştım. Her şeyi düzgünce yaptığım için hiç sorun yok fakat bilgisayarı kapatıp açtığımda kurulum ekranı gelmiyor. BIOS da ne yapacağımı bilmediğim için BIOS'a girdikten sonra direkt save yapıp çıkıyorum. Ama Windows 10 kurulum ekranı gelmiyor.

BIS'da Boot Manageri gibi bir menüydü sanırım. Başlangıç diski olarak USB'yi seçeceksin. Sonra kaydedip restart attığında direkt Flash bellek'ten kuruluma geçecek.

Rufus uygulamasıyla birlikte ISO dosyasını DVD yerine flasha atmıştım. Her şeyi düzgünce yaptığım için hiç sorun yok fakat bilgisayarı kapatıp açtığımda kurulum ekranı gelmiyor. BIOS da ne yapacağımı bilmediğim için BIOS'a girdikten sonra direkt save yapıp çıkıyorum. Ama Windows 10 kurulum ekranı gelmiyor.
Boot menüden olursa USB'yi birinci sıraya al ve enterla. Oto Boot eder. Olmazsa baştan kur.

Bilgisayar açılırken F9 (kendimden örnek verdim değişebilir sizde bu tuş) basın. Oradan USB'nizin ismini seçin ve kurulum flaşından başlayacak bilgisayarınız.

Bilgisayar açılırken F9 (kendimden örnek verdim değişebilir sizde bu tuş) basın. Oradan USB'nizin ismini seçin ve kurulum flaşından başlayacak bilgisayarınız.
Tamamdır.

Tamamdır.

BIOS boot menu yerinden USB belleği seçmeniz gerekiyor.

Boot menüsünde öncelik ayarlama yerinde USB'yi bulamadım bir türlü USB belleğimin adı veya herhangi bir şeyi yazmıyor.

Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• Snapchat-349169213.jpg
    Snapchat-349169213.jpg
    120 KB · Görüntüleme: 15

Yeni konular

Geri
Yukarı