Windows 10 kadar iğrenç bir işletim sistemi görmedim

Windows 10 gelmiş geçmiş en iyi Windows sürümü. Güncellemelerin otomatik yüklenmesi kendi iyiliği için değil kullanıcının iyiliği için. Hiçbir firma sen zorluk çek diye uğraşıp da bir güncelleştirme çıkarmıyor.

Emin ol sürücülerin otomatik yüklenmesi de oldukça faydalı. Chipset, GPU ve Ses denetimi sürücülerine müdahale etmiyor. Ekstra bir şey kullanıyorsanız ona müdahale etmesinin de muhakkak bir sebebi vardır.

Hak verdiğim bazı noktalar var. Keşke özelleştirme şansını kullanıcıya verse. İstediğin ayarı istediğin gibi yapabilsen ama maalesef öyle bir imkan tanımıyorlar.

Ben de Windows 98'den yana tüm işletim sistemlerini kullandım ve Windows 10'u severek kullanıyorum. Ayar konusunda da uyumluluk ve performans konusunda da hiçbir sorun yaşamadım. Güncelleştirmelerin otomatik olarak yapılıp kendi haline bırakılması tavsiyemdir.

Windows 10 gelmiş geçmiş en iyi Windows sürümü. Güncellemelerin otomatik yüklenmesi kendi iyiliği için değil kullanıcının iyiliği için. Hiçbir firma sen zorluk çek diye uğraşıp da bir güncelleştirme çıkarmıyor.

Emin ol sürücülerin otomatik yüklenmesi de oldukça faydalı. Chipset, GPU ve Ses denetimi sürücülerine müdahale etmiyor. Ekstra bir şey kullanıyorsanız ona müdahale etmesinin de muhakkak bir sebebi vardır.

Hak verdiğim bazı noktalar var. Keşke özelleştirme şansını kullanıcıya verse. İstediğin ayarı istediğin gibi yapabilsen ama maalesef öyle bir imkan tanımıyorlar.

Ben de Windows 98'den yana tüm işletim sistemlerini kullandım ve Windows 10'u severek kullanıyorum. Ayar konusunda da uyumluluk ve performans konusunda da hiçbir sorun yaşamadım. Güncelleştirmelerin otomatik olarak yapılıp kendi haline bırakılması tavsiyemdir.
Daha dün şu olmuşken firmalar hakkında bu kadar emin konuşmanız tuhaf, hadi istisna kaideyi bozmasın diyelim, benim neyi ne zaman değiştireceğime ben karar veririm Windows değil, burda güncellemelerin düzgünlüğünden bahsetmiyoruz. Win 10 güzel bir işletim sistemi yoksa başlığı açan arkadaş sinirle yazmış olabilir. Ayrıca Windows 7 dir şu an en iyi Windows sürümü bence, desteği kesildi yapacak bir şey yok, her zaman daha stabil kullandım 10 a göre. En azından 1803 ün ilk sürümü veya 1809 gibi saçmalıklarla karşılaştığımı hatırlamıyorum.

Windows 10 özelliklerinin gücü tamama erdirilememiş vasat bir mac çakması gibi ilerliyor. Mac'te ne varsa adapte etmeye çalışılıyor.
Tek söz söylenemeyecek tarafı oyun için alternatifsiz oluşu, onun dışında gerçekten de kötü. Ekran alıntısı almak için bile bir sürü hamle yapmak zorundasınız. Mac'te tek tuşla ekran resmi alıp başka hiç birşe yapmadan hedef klasöre kayıt gerçekleştirebiliyorsunuz.
Mac spotlight çok teferruatlı bir arama sunuyor. Windows öyle değil.
Mac'te sürücü yükleme derdiniz olmaz. Herşeyi sizin yerinize Mac yükler. Windows da bunu taklit etmeye çalışıyor olmuyor. Bluetooth driver'ım kasımda güncellenmiş, ama microsoft bunu otomatik kurmamış. Bir sürü güncelleme geldi kasımdan bu yana, otomatik kurmadığı gibi aygıt yöneticisine girdiğimde herşey normal görünüyor, yahu bir uyarı ver sürücü var internetten çek yükle diye. Öyle bir uyarı yok tabii ki arkadaşlar. Bunu anlamak için faremde kopmalar ve xbox kontrolcüsünde kopma sorunu yaşayıp kurcalayınca keşfederek öğrendim de driver kurdum, sorun çözüldü. Ayrıca bazı windows denetim ya da uygulama pencereline kaplama yapılmamış hala windows 7 zamanındaki gibi görünümler var.
Oyun için PC, diğer bütün işlerim için Mac mini kullanıyorum. Aradaki farkı yıllardır gördüğüm için, size daha teferruatlı bile anlatabilirim. Bu şekilde ikili kullanımı PC+MAC 2010 senesinden beri yapıyorum. Birinde yapıp diğerinde yapamayacağınız birşey yok, ikisinde de yaparsınız ancak windowsta işler daha zor.
Bakın demek istediklerimden biri şu, biri bunu kaplamayı unutmuş, windows 10'dasınız ama masaüstü simge ayarları görünümü eski bir windows sürümünde olduğu gibi korunuyor. Metro tasarım dediler. Şöyle dediler böyle dediler. Olmayınca olmuyor.
Windows 7 ve Vista zamanından kalma.
Başlıktaki gibi iğrenç bir işletim sistemi değil, öyle tanımlamam ama kötü tarafları çok.

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2020-01-27 024717.png
    Ek Açıklama 2020-01-27 024717.png
    53,1 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:
Açıkçası şu an gayet memnunum. Alışıldık bir sistem yapısı olmadığı için başlarda zorluk çekiyorsun, fakat alıştıktan sonra eskiyi aratmıyor. Ben sürücüleri kurarken internet bağlantısını kesiyorum ve sorunsuz bir şekilde kurulum gerçekleşiyor. Demokrasilerde çareler tükenmez demiş zat-ı muhterem :D

Kusura bakmada bomboş bir yorum.. Bir bedel ödeyerek aldığın herşey belki bazı istisnalar dışında senin yasana uyacak, uymazsa her türlü eleştiriyi hak eder. Otomatik güncelleştirme istemiyor adam misal gayette doğal hakkı, home versiyonunda nasıl kapatacaksın mesela?
Kimse seni zorlamıyor. Tutturmuşsun bedel ödedim bedel ödedim. Almasaydın kardeşim sana zorla al diyen mi oldu. Git MAC kullan, Ubuntu vs. kullan. Windows kullanıyorsan bunlara katlanacaksın. Bence en güzel işletim sistemi Windows 10'dur kim ne derse desin. Beğenmeyen almak kullanmak zorunda değil. Sonuçta mal belli, malın kuralları belli. Almadan önce okusaydınız kitapçığını.

Kimse seni zorlamıyor. Tutturmuşsun bedel ödedim bedel ödedim. Almasaydın kardeşim sana zorla al diyen mi oldu. Git MAC kullan, Ubuntu vs. kullan. Windows kullanıyorsan bunlara katlanacaksın. Bence en güzel işletim sistemi Windows 10'dur kim ne derse desin. Beğenmeyen almak kullanmak zorunda değil. Sonuçta mal belli, malın kuralları belli. Almadan önce okusaydınız kitapçığını.
Aldım kardeşim kullanıyorum,herkesi kendiniz gibi koyun sanmayın herşeye eyvallah diyecek,canımı sıkma bak işine.

Grup ilkesine müdahale ederek Windows 10'u bloatware yapan çoğu özelliklerden kurtulabilirsiniz. Elle yapmak istemez iseniz yardımcı programlar mevcut.

Grup ilkesine müdahale ederek Windows 10'u bloatware yapan çoğu özelliklerden kurtulabilirsiniz. Elle yapmak istemez iseniz yardımcı programlar mevcut.

Bu program için rehbere gerek yok, ben direk her şeyi kapatıyordum 😆

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı