Windows 10 kadar iğrenç bir işletim sistemi görmedim

majesthion

Kilopat
Daha fazla  
90'lı yıllardan beri bilgisayar kullanıyorum. Windows 95 sürümünden itibaren çıkan bütün Windows sürümlerini kullandım. Bu kadar kötü niyetli, bu kadar kullanıcının tercihlerini hiçe sayan, bu kadar başına buyruk bir işletim sistemi görmedim. Driverları bile kendim yükleyemiyorum. Windows 10'un driverları otomatik yüklemesini engellemek için ne kadar yöntem varsa hepsini denedim. Hepsi başarısız. Bu kadar zor olmamalı ya. Abi bu işletim sistemine parayı ben verdim. Ben aldım. Neden savaşıyorum? Neden kendi driverımı kendim yükleyemiyorum? Neden bana güncel olmayan sıkıntıları olan driverları zorla yükletiyor? Neden? Etherneti taktığım anda kontrolünü kaybediyor ne kadar istemediğim şey varsa yapıyor bu kanser işletim sistemi. Privacy ihlallerinden, İşletim sistemindeki bloatwarelardan bahsetmiyorum bile. Bıktık artık ya.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu günler için bir rehber hazırlamıştım, rehberde sürücü güncelleştirmelerini kapatma var ayrıca isterseniz Windows Update yi tamamen kapatabilirsiniz rehberi uygulayarak.

Eğer tamamen bloatwaresiz bir Windows 10 kullanmak istiyorsanız ReviOS adlı işletim sistemine göz atabilirsiniz:

90'lı yıllardan beri bilgisayar kullanıyorum. Windows 95 sürümünden itibaren çıkan bütün Windows sürümlerini kullandım. Bu kadar kötü niyetli, bu kadar kullanıcının tercihlerini hiçe sayan, bu kadar başına buyruk bir işletim sistemi görmedim. Driverları bile kendim yükleyemiyorum. Windows 10'un driverları otomatik yüklemesini engellemek için ne kadar yöntem varsa hepsini denedim. Hepsi başarısız. Bu kadar zor olmamalı ya. Abi bu işletim sistemine parayı ben verdim. Ben aldım. Neden savaşıyorum? Neden kendi driverımı kendim yükleyemiyorum? Neden bana güncel olmayan sıkıntıları olan driverları zorla yükletiyor? Neden? Etherneti taktığım anda kontrolünü kaybediyor ne kadar istemediğim şey varsa yapıyor bu kanser işletim sistemi. Privacy ihlallerinden, İşletim sistemindeki bloatwarelardan bahsetmiyorum bile. Bıktık artık ya.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kullanmasını bilmiyorsunuz fakat kendinizde kızma hakkını buluyorsunuz diyeceğim bana da kızacaksınız : ))
Saka bir yana sistem geliştikce yükleri de artıyor.
Ancak win10 için şunu söylemeliyim, eski versiyonlarının tümünü kapsıyor artıları var. Artıları ile uğraşmak istemiyorsanız onları durdurmayı diskalifiye etmeyi öğrenmelisiniz.
Denizde yüzüyorsanız dalgalara ve/veya yerçekimine kızma hakkına sahip değilsiniz. Onun yasalarını öğrenecek ve yasalarına uygun davranacaksınız : )

Kullanmasını bilmiyorsunuz fakat kendinizde kızma hakkını buluyorsunuz diyeceğim bana da kızacaksınız : ))
Saka bir yana sistem geliştikce yükleri de artıyor.
Ancak win10 için şunu söylemeliyim, eski versiyonlarının tümünü kapsıyor artıları var. Artıları ile uğraşmak istemiyorsanız onları durdurmayı diskalifiye etmeyi öğrenmelisiniz.
Denizde yüzüyorsanız dalgalara ve/veya yerçekimine kızma hakkına sahip değilsiniz. Onun yasalarını öğrenecek ve yasalarına uygun davranacaksınız : )
Kusura bakmada bomboş bir yorum.. Bir bedel ödeyerek aldığın herşey belki bazı istisnalar dışında senin yasana uyacak, uymazsa her türlü eleştiriyi hak eder. Otomatik güncelleştirme istemiyor adam misal gayette doğal hakkı, home versiyonunda nasıl kapatacaksın mesela?

Denizde yüzüyorsanız dalgalara ve/veya yerçekimine kızma hakkına sahip değilsiniz. Onun yasalarını öğrenecek ve yasalarına uygun davranacaksınız.
Çok güzel konuşuyorsunuz. Yerçekimini değiştirmek elimizde değil ve bunu değiştiremediğimiz için kızmıyoruz. Windows 10'da neden arkaplan uygulamaları arasında Skype var, ben gibi insanlar bunu anlamıyoruz, saçmalık ve kendi uygulamalarını zorunlu kullandırmak.

Eğer doğru bir üslüpla win home güncelleme kapatamıyorum yardımcı olabilir misin deseydin hiç karşılık beklemeden seve seve cevaplardım. Ancak siz haketmiyorsunuz yardımı.
xp kullanın.
Olamazsın, öyle bir şey olmuyor çünkü. Ne yaparsan yap tekrar açılıyor.Senin daha yukarıda verdiğin cevaba göre benimkinin üslubu gayet iyi.Ukala ukala konuşacağına yukarda arkadaşa yardımcı olsaydın o zaman, pro sürüm kullanıyorum ben.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok güzel konuşuyorsunuz. Yerçekimini değiştirmek elimizde değil ve bunu değiştiremediğimiz için kızmıyoruz. Windows 10'da neden arkaplan uygulamaları arasında Skype var, ben gibi insanlar bunu anlamıyoruz, saçmalık ve kendi uygulamalarını zorunlu kullandırmak.
Bu doğru, microsoftun daha önceki bütün uygulamaları ve dayatmaları sözkonusu. Hoş bu diğer işletim sistemi için de az veya çok geçerli.. Ne yazık ki kapitalist ticari yasalar...
Fakat skaypi gibi benzer bir yığın uygulamaları hemen kaldırabiliyorsunuz, durdurabiliyorsunuz.
Ben mükemmel filan da demiyorum. Kullandığımız şeyi tanıyalım kontrol altına alabilelim diyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı