Windows 10 kendi kendini lisansladı

Retail lisans ise gene iyi. Destek daha kapsamlı. Ben de bedava Retail lisans buldum ve hala kullanıyorum hesabımla ilişkilendirdim. Mis gibi ayrı olarak Home lisansım var.

Hali hazırda Windows 7 Crackli olduğu için, sen temiz kurulum yapmadan, windows üzerinden kurduğun için ve o lisansı orjinal gibi algılayıp, lisanslamış olabilir mi acaba? Böyle ise çok büyük bir açık ben de denemek isterim ama kim uraşacak şimdi, önce windows 7 yükle crackle, sonra bir daha 10 at.

Bence böyle kalsın, Retail lisans boru değil, 600 TL'den aşağı yok. N11'den aldığın ise ya MAK key çıkıyor ya OEM, OEM olursa yine şanslısın ama MAK keyin ne zaman patlayacağı belli olmaz.

Ayrıca ürün anahtarını elde etsen de, öğrensen temiz kurulum yapıp, eski crackli dosyalardan kurtulup denesen lisanslamayı daha iyi olur. Retail olacak mı bak bakalım?

Aynen bu da çok mantıklı bir düşünme şekli. Formatlamadığım için olmuş olabilir. Fakat dediğiniz gibi gerçekten çok büyük bir açık eğer böyle bir şey varsa. Yeniden lisans istemediği sürece böyle kullanmayı planlıyorum ben de. Dediğiniz gibi Retail versiyonlar oldukça pahalı. N11'den aldığım da OEM'di. Bilgisayarım'a sağ tıklayıp özellikler dediğimde, Windows etkinleştirme kısmında Ürün kimliğim yazıyor. Bahsettiğiniz lisans kodu o değil mi? Eğer oysa ayrı bir programla öğrenmeme gerek bile yok. Temiz kurulumu da şu an için yapamam çünkü bilgisayara 4-5 gün önce falan Windows 7 ile format atmıştım zaten. Dün bir oyundan hata aldım ve süper moderatörlerden birisi bana Windows 10 yüklememi önerdi. Benim de uzun zamandır aklımdaydı fakat unutmuştum. Öylelikle hatırlayınca gittim lisans aldım o sırada Windows 10'u indirdim. Formatı da yeni atmıştım bilgisayara yüklemeleri tekrar yapıp, ayarlarını falan halletmiştim. O yüzden tekrar format atmak istemedim. Zaten sürekli format atmak da iyi değil diye biliyorum. Neyse Windows'u yükleyince yukarıda anlattıklarım oldu. Daha Windows 10 kodum bile yollanmamıştı satıcı tarafından, fakat işletim sistemim kendi kendine orijinal olmuştu. Dosyalarda çakışma falan olursa, ya da hata almaya başlarsam format atarım. Eğer öyle olmasa bile, çok merak edersem lisansın çalışıp çalışmadığını, o zaman denemek için atarım belki. O da olmazsa eninde sonunda bu bilgisayara format atılacak sonuçta. Format attığım zaman yine burada konu açıp anlatacağım sonuçlarını. Lisansın silinip silinmediğini, o güne kadar herhangi bir hata ile karşılaşıp karşılaşmadığımı falan. Sizi de etiketlerim hatta konuya, merak etmeyin. Fakat şu anlık atamayacağım maalesef.

Güzel dedin. Recover Key diye bi program var bunun full sürümü ile lisans anahtarına ulaşabilir. Ben dün Durmaplayden key aldım 35TL ye etkinleştirdim aynı şekilde cmd ile baktım Retail yazıyor. @terileptil

En çok şaşırdığım da bu oldu zaten. Hadi bir şekilde Windows etkinleşti fakat Retail versiyon? Çok ilginç :D

Retail lisans ise gene iyi. Destek daha kapsamlı. Ben de bedava Retail lisans buldum ve hala kullanıyorum hesabımla ilişkilendirdim. Mis gibi ayrı olarak Home lisansım var.

Siz de iyi bulmuşsunuz. Destek açısından bilmiyorum. Ama lisans almadan önce, Retail, OEM, MAK versiyonların ne olduğunu araştırırken, kullanım olarak en avantajlısının Retail olduğunu okudum ben de dün. Yanlış bilmiyorsam Retail versiyonlar farklı bilgisayarlarda da etkinleştirilebiliyor. Fakat bunun anlamını da tam olarak anlamadım. Şimdi Retail kodumu başka bir bilgisayara yazsam, Windows'un, hem benim bilgisayarımda, hem de o yazdığım bilgisayarda çalışması anlamına mı geliyor bu Retail? Yoksa ben bu bilgisayarı değiştirdiğim zaman, yeni alacağım bilgisayara da kurabileceğim anlamına mı geliyor?

En çok şaşırdığım da bu oldu zaten. Hadi bir şekilde Windows etkinleşti fakat Retail versiyon? Çok ilginç
Bende pc lere format attığımda böyle şaşırmıştım 2 pc de retail olarak etkinleşti ilginç :D Dediğim program ile lisans anahtarına ulaş elince dursun format atacağın zaman denersin onu.
. Destek açısından bilmiyorum. Ama lisans almadan önce, Retail, OEM, MAK versiyonların ne olduğunu araştırırken, kullanım olarak en avantajlısının Retail olduğunu okudum ben de dün. Yanlış bilmiyorsam Retail versiyonlar farklı bilgisayarlarda da etkinleştirilebiliyor. Fakat bunun anlamını da tam olarak anlamadım
Evet dediğin gibi Retail olunca başka pc de yine kullanabilirsin fakat OEM olursa biosa gömülü olur yani sadece o anakart üzerinde kullanabilirsin.

Bende pc lere format attığımda böyle şaşırmıştım 2 pc de retail olarak etkinleşti ilginç :D Dediğim program ile lisans anahtarına ulaş elince dursun format atacağın zaman denersin onu.

Evet dediğin gibi Retail olunca başka pc de yine kullanabilirsin fakat OEM olursa biosa gömülü olur yani sadece o anakart üzerinde kullanabilirsin.

O lisansın etkinleştiği bilgisayarlarda format atmayı denedin mi sen? Windows 10 hala lisanslı devam ediyor mu onlarda format atınca?

O lisansın etkinleştiği bilgisayarlarda format atmayı denedin mi sen? Windows 10 hala lisanslı devam ediyor mu onlarda format atınca?
Yok daha yeni format attığım için tekrar uğraşmadım. Zaten key alıcam onlara da ama dedim biraz bekliyeyim bakayım lisans sürekli devam edicek mi.

Yok daha yeni format attığım için tekrar uğraşmadım. Zaten key alıcam onlara da ama dedim biraz bekliyeyim bakayım lisans sürekli devam edicek mi.

Anladım. Ben de aynı sebepten atmıyorum şimdi format. İlerde atabilirim ama. O dediğin programla bir deneyim de kodu saklayım bari. Teşekkürler yardımın için. Şimdilik beleş devam o zaman :D

Anladım. Ben de aynı sebepten atmıyorum şimdi format. İlerde atabilirim ama. O dediğin programla bir deneyim de kodu saklayım bari. Teşekkürler yardımın için. Şimdilik beleş devam o zaman :D
Rica ederim estağfurullah program benimde aklıma şimdi geldi, o pc lere de yapıcam aynı şekilde bakıcam lisans anahtarlarına eğer geçici falan değilse sonradan lazım olur :)

Bu olay 2016 yılında benimde başıma gelmişti, şöyle windows 7 crackli kullanıyordum, windows 10 a ücretsiz geçmiştim windows 10 orjinal olmuştu ve o zaman pc yi sattiğim için keye bakmamıştım, ama bence bu windows'un bir açığıydı ve çoğu kişide bundan faydalandı.
Şimdi satılan ucuz retail ve oem keyler bile bu yollarla elde edilmiş olabilir düşünmüyor değilim :)) 4 gün önce 7.5 tl ye key aldım almadan önce sorduğumda ısrarla oem key olduğunu söylemelerine rağmen mak çıktı, sorunu söyleyip oem key istedim, retail key yolladılar yorum sizin.

Bu olay 2016 yılında benimde başıma gelmişti, şöyle windows 7 crackli kullanıyordum, windows 10 a ücretsiz geçmiştim windows 10 orjinal olmuştu ve o zaman pc yi sattiğim için keye bakmamıştım, ama bence bu windows'un bir açığıydı ve çoğu kişide bundan faydalandı.
Şimdi satılan ucuz retail ve oem keyler bile bu yollarla elde edilmiş olabilir düşünmüyor değilim :)) 4 gün önce 7.5 tl ye key aldım almadan önce sorduğumda ısrarla oem key olduğunu söylemelerine rağmen mak çıktı, sorunu söyleyip oem key istedim, retail key yolladılar yorum sizin.

Evet büyük ihtimalle böyle elde edilmiştir o zaman satılan keyler. Aklıma gelmemişti hiç ama şu an çok mantıklı geldi. Retail key vermeleri de ilginç. Dediğiniz yolla elde edip hiç bakmadan rastgele dağıtıyor olabilirler. Şanslıymışsınız. :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı