Windows 10 Kernel 41 ve 63 hatası

eglpk

Centipat
Daha fazla  
Psu 650w corsair 80+bronze
Anakart Tuf Gaming B450m-pro s
İşlemci amd ryzen 5 3600xt
Ram g.skill f4 3600 mhz 8x2
Ssd 970 evo plus 500 gb
Ekran kartı radeon rx 5500xt 8 gb
Kod:
- <Event xmlns="[URL unfurl="true"]http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event[/URL]">

- <System>
  <Provider Name="Microsoft-Windows-Kernel-Power" Guid="{331c3b3a-2005-44c2-ac5e-77220c37d6b4}" />

<EventID>41</EventID>

<Version>8</Version>

<Level>1</Level>

<Task>63</Task>

<Opcode>0</Opcode>

<Keywords>0x8000400000000002</Keywords>

<TimeCreated SystemTime="2020-12-16T10:45:31.7052193Z" />

<EventRecordID>5500</EventRecordID>

<Correlation />

<Execution ProcessID="4" ThreadID="8" />

<Channel>System</Channel>

<Computer>DESKTOP-MM5BU0N</Computer>

<Security UserID="S-1-5-18" />

</System>

- <EventData>

<Data Name="BugcheckCode">0</Data>

<Data Name="BugcheckParameter1">0x0</Data>

<Data Name="BugcheckParameter2">0x0</Data>

<Data Name="BugcheckParameter3">0x0</Data>

<Data Name="BugcheckParameter4">0x0</Data>

<Data Name="SleepInProgress">0</Data>

<Data Name="PowerButtonTimestamp">0</Data>

<Data Name="BootAppStatus">0</Data>

<Data Name="Checkpoint">0</Data>

<Data Name="ConnectedStandbyInProgress">false</Data>

<Data Name="SystemSleepTransitionsToOn">0</Data>

<Data Name="CsEntryScenarioInstanceId">0</Data>

<Data Name="BugcheckInfoFromEFI">false</Data>

<Data Name="CheckpointStatus">0</Data>

<Data Name="CsEntryScenarioInstanceIdV2">0</Data>

<Data Name="LongPowerButtonPressDetected">false</Data>

</EventData>

</Event>
1.png
2.png

bilgisayar genelde twitch de yayın izlerken birden donup kapanıyor. Oyun performansı gayet iyi saatlerce oyun oynadığımda ekran kartı veya işlemci yük altındayken kapanmıyor.
Güvenlik Raporu
Sistem Raporu

Aşağıdaki rehbere göre "Sistem" ve "Güvenlik" kategorilerinin loglarını paylaşın lütfen.

Bu sorun genel bir sorun bende de var kardeşim. Ama çözümünü bulamadım. Forumda biri bir şey söyledi onu yaptım bakalım olacak mı? Arkadaşım dün 12 bin liraya topladı onda da aynı sorun bende anlamadım. Net bir çözüm varsa yardım :D

Aşağıdaki rehbere göre "Sistem" ve "Güvenlik" kategorilerinin loglarını paylaşın lütfen.

upload etmek için site önerisi var mı ? Yanlış bir siteden yükleme yapmış olamayayım.

MediaFire önerimdir. :)
Dosyaları ekleyerek konuyu güncelledim.
Bu sorun genel bir sorun bende de var kardeşim. Ama çözümünü bulamadım. Forumda biri bir şey söyledi onu yaptım bakalım olacak mı? Arkadaşım dün 12 bin liraya topladı onda da aynı sorun bende anlamadım. Net bir çözüm varsa yardım :D
Forumda sana söylenen nedir? Ben ilgili konuları okudum ama sonuç elde edemedim.
Konuyla ilgili bir yardımcı olabilecek biri yok mu?
Kullanım dışındaki ses sürücülerini dışı bırakıp 1 ay test ederek sorunu çözdüm.

Bu sorunun güç kaynağı, ekran kartı driverları veya donanımla hiçbir alakası yok.
20 yıldır bilgisayarcıyım, sistem toplayıp müşterilerime satarım. Ve bu sorundan sadece Windows 10 işletim sistemi kurulu müşterilerim Kernel Power hatası aldığını söyleyerek dükkana gelmekte. Bu sorunun sebebi ise Hibernate dediğimiz Windows hazırda bekleme seçeneğinin hatalı çalışmasından kaynaklanır. Windows hızlı başlamayı ise kapatmanıza gerek yok. Bu konuda aynı zamanda bir Insider olarak Microsoft ile iletişime geçtim. Bana Hibernate'teki sorunun nedenini bulduklarını ve düzeltmeye çalıştıklarını söylediler. Şimdilik bu sorun çözülene kadar şunları yaparak bu can sıkıcı hatadan kurtulabilirsiniz. Bir çok arkadaşa yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.
(Windows 10 hata düzeltme)
CMD(komut istemi) yönetici olarak çalıştır.
powercfg.exe /hibernate off.
Kodunu kopyala, yapıştır ve enter tuşuna basarak Windows hazırda bekleme seçeneğini kapat.
Önemli: Genelde (Kernel Power hatasına) bu sebep oluyor.

Bu sorunun güç kaynağı, ekran kartı driverları veya donanımla hiçbir alakası yok.
20 yıldır bilgisayarcıyım, sistem toplayıp müşterilerime satarım. Ve bu sorundan sadece Windows 10 işletim sistemi kurulu müşterilerim Kernel Power hatası aldığını söyleyerek dükkana gelmekte. Bu sorunun sebebi ise Hibernate dediğimiz Windows hazırda bekleme seçeneğinin hatalı çalışmasından kaynaklanır. Windows hızlı başlamayı ise kapatmanıza gerek yok. Bu konuda aynı zamanda bir Insider olarak Microsoft ile iletişime geçtim. Bana Hibernate'teki sorunun nedenini bulduklarını ve düzeltmeye çalıştıklarını söylediler. Şimdilik bu sorun çözülene kadar şunları yaparak bu can sıkıcı hatadan kurtulabilirsiniz. Bir çok arkadaşa yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.
(Windows 10 hata düzeltme)
CMD(komut istemi) yönetici olarak çalıştır.
Kodunu kopyala, yapıştır ve enter tuşuna basarak Windows hazırda bekleme seçeneğini kapat.
Önemli: Genelde (Kernel Power hatasına) bu sebep oluyor.

Merhaba Sinan Bey. 4-5 gündür bu sorunun çözümünü arıyorum. Belleklerden şüphelendim ve Windows ile ve Memtest86 ile belleklerimi iki kez test ettim, bellekler iki testten de temiz çıktı. Artık güç kaynağı değiştirmeyi düşünmeye başlamıştım ve bugün sizin mesajınızı gördüm. Önerdiğiniz işlem sorunu kesin olarak çözüyor mu?
Şeklinde yazdığınız kodu aynen kopyalayıp komut satırına girdim. Sistem bana "on" ya da "off" yaz diye yanıt verdi. Sanırım sondaki noktayı koymayacağız diye düşündüm ve o şekilde tekrar girdim. Fakat sistem bana hiçbir yanıt/tepki vermedi. "Hibarnete kapatıldı" gibi bir yanıt vermesi gerekmez miydi? Sistemden yanıt/tepki alamayınca doğru yapamadım mı acaba diye şüphelendim. Yardımcı olursanız memnun olurum.

Geri
Yukarı