Windows 10 "Kernel-Power 41 (63)" hatası

Onurfa

Kilopat
Yer
İstanbul,Pendik
Daha fazla  
Ara sıra Kernel Power 41 hatası alıyorum. Şöyle söyleyeyim, PC acıyorum açarken donuyor ve ekran siyah oluyor. Öylece kalıyor. Başına gelen var mı acaba? PC baştan açıyorum düzeliyor. Olay görüntüleyicisinde Kernel Power yazıyor.

Merhaba, bu sorun genellikle güç kısmında ortaya çıkıyor. Yani PSU'nuzu kontrol etmenizi öneririm. Onun haricinde bu sorunu yaşayan bir arkadaşa bir Microsoft çalışanı bu adreste yardımcı olmuş ve çözüme ulaşmışlar. Adreste belirtilen yöntemleri takip ederek sonuçları burada paylaşırsanız sonuca ulaşacağımızı düşünüyorum.

Bu sorunun güç kaynağı, ekran kartı driverları veya donanımla hiçbir alakası yok.
20 yıldır bilgisayarcıyım, sistem toplayıp müşterilerime satarım. Ve bu sorundan sadece Windows 10 işletim sistemi kurulu müşterilerim Kernel Power hatası aldığını söyleyerek dükkana gelmekte. Bu sorunun sebebi ise Hibernate dediğimiz Windows hazırda bekleme seçeneğinin hatalı çalışmasından kaynaklanır. Windows hızlı başlamayı ise kapatmanıza gerek yok. Bu konuda aynı zamanda bir Insider olarak Microsoft ile iletişime geçtim. Bana Hibernate'teki sorunun nedenini bulduklarını ve düzeltmeye çalıştıklarını söylediler. Şimdilik bu sorun çözülene kadar şunları yaparak bu can sıkıcı hatadan kurtulabilirsiniz. Bir çok arkadaşa yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.
(Windows 10 hata düzeltme)
CMD(komut istemi) yönetici olarak çalıştır.
powercfg.exe /hibernate off.
Kodunu kopyala, yapıştır ve enter tuşuna basarak Windows hazırda bekleme seçeneğini kapat.
Önemli: Genelde (Kernel Power hatasına) bu sebep oluyor.

Artı -1 Eksi
Bu sorunun güç kaynağı, ekran kartı driverları veya donanımla hiçbir alakası yok.
20 yıldır bilgisayarcıyım, sistem toplayıp müşterilerime satarım. Ve bu sorundan sadece Windows 10 işletim sistemi kurulu müşterilerim kernel Power hatası aldığını söyleyerek dükkana gelmekte. Bu sorunun sebebi ise hibernate dediğimiz Windows hazırda bekleme seçeneğinin hatalı çalışmasından kaynaklanır. Windows hızlı başlamayı ise kapatmanıza gerek yok. Bu konuda aynı zamanda bir Insider olarak Microsoft ile iletişime geçtim. Bana Hibernate'teki sorunun nedenini bulduklarını ve düzeltmeye çalıştıklarını söylediler. Şimdilik bu sorun çözülene kadar şunları yaparak bu can sıkıcı hatadan kurtulabilirsiniz. Bir çok arkadaşa yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.
(Windows 10 hata düzeltme)
CMD(komut istemi) yönetici olarak çalıştır.
powercfg.exe /hibernate off.
Kodunu kopyala, yapıştır ve enter tuşuna basarak Windows hazırda bekleme seçeneğini kapat.
Önemli: Genelde (kernel Power hatasına) bu sebep oluyor.

Dostum çözümü bulduysan paylaşır mısın?

Dostum çözümü bulduysan paylaşır mısın?

Sorunun çözümü paylaştığın yazımda yazıyor dostum.
Aramaya CMD yaz mouse ile sağ tıkla yönetici olarak çalıştır.
-- powercfg.exe /hibernate off --
Sonra bilgisayarı yeniden başlat. Artık kernel Power hatası almazsın.
-- powercfg.exe /hibernate off -- kodundaki (--)leri kopyalama sadece kodu kopyala.

Sorunun çözümü paylaştığın yazımda yazıyor dostum.
Aramaya CMD yaz mouse ile sağ tıkla yönetici olarak çalıştır.
-- powercfg.exe /hibernate off --
Sonra bilgisayarı yeniden başlat. Artık kernel Power hatası almazsın.
-- powercfg.exe /hibernate off -- kodundaki (--)leri kopyalama sadece kodu kopyala.

Kesin oluyor mu? Olmuyordu uzun zamandır şimdi olmaya başladı dediğinizi yaptım.

Yeni konular

Geri
Yukarı