Windows 10 key iki bilgisayarda aynı anda çalışıyor mu?

mehmet_yldz

Hectopat
Merhabalar, aklıma takıldı biraz teknoloji düşkünü biriyimdir. Retail key var elimde ve ben bunu bayağıdır kullanıyorum şimdi yeni SSD aldım ve eski Windows'umun ve keyimin girişli olduğu SSD'yi çıkarttım. Şu an yeni SSD'ye Windows'u kurdum ve eski Key'imi kullanabiliyorum. Normalde çalışmaması lazım değil miydi? Sonuç olarak eski SSD'yide başka bir sistem olarak görmesi gerekmiyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, aklıma takıldı biraz teknoloji düşkünü biriyimdir. Retail key var elimde ve ben bunu bayağıdır kullanıyorum şimdi yeni SSD aldım ve eski Windows'umun ve keyimin girişli olduğu SSD'yi çıkarttım. Şu an yeni SSD'ye Windows'u kurdum ve eski Key'imi kullanabiliyorum. Normalde çalışmaması lazım değil miydi? Sonuç olarak eski SSD'yide başka bir sistem olarak görmesi gerekmiyor mu?

Benim bildiğim kod anakarta gömülüyor. Yanlışım var ise düzeltin.

Key'in cinsine bağlı olarak değişken bir cevap. Mesela key cinsi MAK ise birden fazla kez kullanılabilir. OEM olarak aldıysanız ve anakart değiştirmediyseniz anakartınızdan almış olabilir. Ya da SSD'den bağımsız olarak Microsoft hesabınıza bile işlemiş olabilir lisans. Giriş yaptığınızda oradan çekmiştir, bende de bu şekilde aktifleşmişti. Kısaca bir çok farklı olasılık ve alternatif mevcut.

Geri
Yukarı