Windows 10 key nasıl alınır, güvenilir midir?

Ranathema

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gainward Ghost RTX 4060Ti Ekran Kartı
Ryzen 5 5600 İşlemci
Gigabyte B550M DS3H Anakart
2x8 GB G-Skill RipjawsV DDR4 3600 MHz Ram
MLD ULTRA NVMe M2 1TB SSD
Merhaba dostlar. Yakın zamanda bir Windows 10 Pro key almak istiyorum ama bazı kavramların ne olduğunu ve ne işe yaradığını bilmiyorum. Retail nedir? OEM nedir? Hangisini tercih etmeliyim?

Retail alın ayrıca saglam lisansdan aldım ben güvenilir.

Retail alın ayrıca saglam lisansdan aldım ben güvenilir.

Hocam retail key tek bir kişi tarafından kullanılıyor değil mi? Ve fiyatı daha uygun sanırım bahsettiğiniz sitede OEM'e göre

OEM'i sadece tek PC'de Retaili ise istediğiniz PC'de kullanabiliyorsunuz.

Bunların arasında bir fark var mı?

Hocam Retail key tek bir kişi tarafından kullanılıyor değil mi? Ve fiyatı daha uygun sanırım bahsettiğiniz sitede OEM'e göre.

Bunların arasında bir fark var mı?

Normal lisans format veya sıfırlama sonrası gider.

Not: Yanlış bilgi verdiysem düzeltebilirsiniz.

Normal lisans format veya sıfırlama sonrası gider.
Yani retail en uygunudur. Teşekkürler arkadaşlar. Eğer bir sıkıntı yok diyorsanız retail key alıp kullanacağım. Son bir sorum var ama, şuanda hazır sistemime kurulmuş Windows deneme sürümü tarzı bir şeydeyim, zaten Windows'u Etkinleştir yazısı da sağ altta bulunuyor. Ben bu retail keyi kullandığımda format atmam gerekecek mi? Veya dosyalarım silinecek mi?

Yani retail en uygunudur. Teşekkürler arkadaşlar. Eğer bir sıkıntı yok diyorsanız retail key alıp kullanacağım. Son bir sorum var ama, şuanda hazır sistemime kurulmuş Windows deneme sürümü tarzı bir şeydeyim, zaten Windows'u Etkinleştir yazısı da sağ altta bulunuyor. Ben bu retail keyi kullandığımda format atmam gerekecek mi? Veya dosyalarım silinecek mi?
Silinmez.Herhangi birşey yapmanız gerekmeyecek.

OEM key alırsanız daha mantıklı. Sadece size ait oluyor, başka biri kullanamıyor. Üstelik format attığınız zaman tekrardan key numarasını yazmanıza gerek kalmıyor. Donanım üzerinden kayıt yapıyor, sanırım depolama birimine entegre oluyor key. Üstelik süresiz, Retail keylerin bazıları sürelidir, ve bazı satıcılar bunu belirtmiyor.

Hayır sadece keyi gireceksiniz bu kadar. O yazı filan da kalkacak.

Geri
Yukarı