Windows 10 Kokteyl Edition Kullanılır mı?

@Samet.Çınar kusura bakma laptopum yanımda olmadığı için ancak cevap yazabildim çok anlamam aslında ama ekran görüntüsü aldım sanırım işini görür.

Adsız.png

Dün gece sisteme kurup, gerekli sürüleri yükledim. Şimdilik gözüme bir sıkıntı takılmadı ve gayet stabil çalışıyor. Windows 10 PRO ürün anahtarımı yerleştiremedim, sistem Enterprise üzerine kurulmuş. Galiba bu yüzden kabul etmiyor. Kullanan arkadaşlar PRO anahtarını yükleyebildi mi?

Denemek istiyorum. Eski sistemler için önerilir mi? Oyun performansında bir değişiklik oluyor mu? Bilenler yeşillendirirse sevinirim.

Dün gece sisteme kurup, gerekli sürüleri yükledim. Şimdilik gözüme bir sıkıntı takılmadı ve gayet stabil çalışıyor. Windows 10 PRO ürün anahtarımı yerleştiremedim, sistem Enterprise üzerine kurulmuş. Galiba bu yüzden kabul etmiyor. Kullanan arkadaşlar PRO anahtarını yükleyebildi mi?
Ben denemedim ama sürüm farkından dolayı yüklenmediğini biliyorum yanlışım yoksa.
Denemek istiyorum. Eski sistemler için önerilir mi? Oyun performansında bir değişiklik oluyor mu? Bilenler yeşillendirirse sevinirim.
Ben laptopta oyun oynamıyorum oyun performansı için bişey diyemiyecem ama sistem performansı gayet akıcı ve stabil şu ana kadar. Benim sistemimde çok yeni sayılmaz sanırım 2011 model laptopum asus x55u. amd 1.65 ghz işlemci 8gb ram

@Caner Karaduman Ben de öyle tahmin etmiştim. PRO anahtarı Enterprise uyumlu olmuyor diye biliyorum. Anakarta gömülü olan anahtarı otomatik görür yazıyor olmasına takıldım. Şimdilik dursun, olmazsa orjinal ISO dosyasına kokteyl uygular aradaki farka bakarım.

Sistem otomatik etkinleştirildi bende.

Manuel olarak girdim fakat kabul etmedi. Sorun benden kaynaklı da olabilir.

pro veya home keyinizi enterprise LTSB sisteme giremezsiniz malesef. o sebeple gömülü keyinizi kullanamadı kokteyl.

C:/MicrosoftCorporation/MicrosoftCorporation.bat 'ı yönetici olarak çalıştırın sonra restart atın

yeni sistemler gelicek LTSC 2019 Olarak
Beş para etmez.
O çalışmadı bu çalışmdı, bunu nasıl etkinleştirebilirim gibi sorularla kekeme olursunuz.

Sorunlar düzeltildi merak etmeyin. Her zaman kendisi etkinleşiyor ve çalışmayan bir durum yok.
Güncellendi sistemler blogsitesinde ve tnctrde şuanlık var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı