Windows 10 korsan kurulabilir mi?

Kurmayın, derim.
Bu, size faydalı olacaktır.

İnternetten alınan 20 TL'lik kodlar ne sanıyorsunuz? Onlar korsan oluyor işte.

Korsan değil o kodlar Windows'un firmalara sattığı OEM kodlar Windows resmi sunucusundan etkinleştiriyoruz format atsak dahi otomatik olarak tekrar etkinleştiriyor neresi korsan bunun?

Bu arada yanlış anlaşılmasın. Kuracağımdan değil, bilgisayarıma kurulmuş mu diye merak ettiğimden soruyorum. Korsan Windows 10 derken demek istediğim şey sonradan etkinleştirme vs. uğraşılmaması amacıyla bir şekilde ayarlanmış Windows 10'dur.

Korsan değil o kodlar Windows'un firmalara sattığı OEM kodlar Windows resmi sunucusundan etkinleştiriyoruz format atsak dahi otomatik olarak tekrar etkinleştiriyor neresi korsan bunun?

Ama yasal değiller. Çünkü bunları bilgisayar üretici firmaları oradan toplu olarak alıyor. Sonra bunları anakarta gömüyor ve öyle satışa çıkarıyor. Siz satın aldığınızda büyük ihtimalle size satıcı bunları bir şekilde çalıyor ve size öyle veriyor.
Bu arada yanlış anlaşılmasın. Kuracağımdan değil, bilgisayarıma kurulmuş mu diye merak ettiğimden soruyorum. Korsan Windows 10 derken demek istediğim şey sonradan etkinleştirme vs. uğraşılmaması amacıyla bir şekilde ayarlanmış Windows 10'dur.

Üstteki mesajımda belirttim KMSpico ile olup olmadığını oradan bakabilirsiniz.

Ama yasal değiller. Çünkü bunları bilgisayar üretici firmaları oradan toplu olarak alıyor. Sonra bunları anakarta gömüyor ve öyle satışa çıkarıyor. Siz satın aldığınızda büyük ihtimalle size satıcı bunları bir şekilde çalıyor ve size öyle veriyor.

Üstteki mesajımda belirttim KMSpico ile olup olmadığını oradan bakabilirsiniz.

Evet aynen öyle ama sonuçta korsan değil OEM key 🙂 ne de olsa orijinal Windows.

Ben bilgisayarı sıfır topladım yani anakartı falan paketinden kendim çıkarttım daha önce kullanılmadı. Bir kez Windows 10 yükledim ve bir youtube videosunun açıklama kısmında anlatılan adımları uygulayarak, programsız etkinleştirdim. Şimdi ne zaman Windows 10 Pro yüklesem, kurulur kurulmaz otomatik etkinleşiyor. Ben bir şey yapmıyorum. Kullandığım lisans anakarta bir şekilde sabitlendi galiba fakat ben para mara vermedim. Nasıl oluyor da lisansı banlamıyorlar onu da anlamadım. Fakat ne zaman Windows 10 ISO'yu, kendi sitesinden indirip kullansam, kurulduktan sonra, çat diye etkinleşiyor. Ücretsiz kullanım imkanı sunan ve otomatik etkinleştiren, Microsoft baba sağ olsun. 😀

Ben bilgisayarı sıfır topladım yani anakartı falan paketinden kendim çıkarttım daha önce kullanılmadı. Bir kez Windows 10 yükledim, ve bir YouTube videosunun açıklama kısmında anlatılan adımları uygulayarak, programsız etkinleştirdim. Şimdi ne zaman Windows 10 Pro yüklesem, kurulur kurulmaz otomatik etkinleşiyor. Ben bir şey yapmıyorum. Kullandığım lisans anakarta bir şekilde sabitlendi galiba fakat ben para mara vermedim. Nasıl oluyor da lisansı banlamıyorlar onu da anlamadım. Fakat ne zaman Windows 10 ISO'yu, kendi sitesinden indirip kullansam çat diye etkilenleşiyor. Ücretsiz kullanım imkanı sunan ve otomatik etkinleştiren, Microsoft baba sağ olsun. 😀

Şaka mı yapıyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı