Windows 10 kullanılabilir RAM miktarı gözükmüyor

Eyvazov Elmar

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Bu gün bilgisayarın termal macununu değiştirdim. Bilgisayar açıldıktan sonra bilgisayar özellikleri kısmına girdiğimde parantez içinde kullanılabilir RAM miktarı 7,45 GB yazması gerekiyordu ama yazmıyor nedense. Direkt 8 GB olarak gösteriyor. Görev yöneticisinden baktığımda 7,45GB RAM'ın kullanılabildiğini görüyorum ama eskiden parantez içinde gösteriyordu. Şimdi neden göstermiyor anlamadım. RAM'lerin yerini de değiştirdim ama yine olmadı. Macun değiştirmeden önce böyle sorun yoktu. Hiç bir ayarla da oynamadım.
Ekran Görüntüsü (35).png

Şimdi baktım bende de gözükmüyor ancak önemli bir problem olacağını sanmıyorum. 1903 güncelleştirmesiyle alakalı olabilir. Güncelleştirmiş miydiniz ?

@Eyvazov Elmar Uydurduğunuzu söylemiyorum. "7.45 yazacak orada, yoksa bir sorun var" olması gerektiğini nereden çıkardınız dedim. "Bu bir sorun mudur" diye sorsanız okeyimde, bunu nasıl çözebilirim demeniz işi bozuyor.
Bu işlerde üst seviyye bir bilgim yok onun için böyle şeylerle karşılaştığımda bunu sorun olarak algılıyorum doğal olarak.Bilgim olsa açmam zaten konunu.Böyle öğrenmiyor mu insan zaten bilmedikleri şeyleri? Verilen cevaplarda artık bunun sorun olmadığını öğrendim.Siz bunu düşünmeden direk konuya girdiniz 😄 Yinede cevabınız için teşekkür ederim 😄

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı