Windows 10 kullanmam mantıklı mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çok merak ediyorum sistemin ne? Kesin aşırı yüksek bir sistemin vardır ve sorun yaşamıyorsundur. Arkadaş HDD ile Windows 7 zar zor çalıştıran bir sistemden bahsediyor sen ne diyorsun?

Öncelikle evimde birden çok bilgisayar var ana bilgisayarım ASUS G513IH-HN002 Windows 11 kurulu.
Ancak HP DV6500, DV9000, DV6000 cihazlarımda 11 kurup denedim (4 GB RAM+SSD+Core 2 Duo T7500 işlemci) hepsinde sorunsuz çalıştı. (Hepsinde benzer işlemci var cihazlarımın hepsini yazmadım uzun olmasın diye.

O fanboyluk değil sizinle tartışıp doğruyu söyleyen insanlara karşın Windows 11 daha iyi demeniz fanboyluk.
@Soft Donanım ve evet her sistemde aynısı olacak değil fakat arkadaşın sistemine bir bakar mısın? Microsoft bile söylemiş 7. nesil ve altı işlemciler Windows 11'e uygun değildir diye.

Bir kere AMD sistemlerde, Windows 11 için sorun vardı, microsoft ve AMD bunu çözeceğini söylemişti, o zamanlarda kurduysan boş laf.

Öncelikle evimde birden çok bilgisayar var ana bilgisayarım ASUS G513IH-HN002 Windows 11 kurulu.
Ancak HP DV6500, DV9000, DV6000 cihazlarımda 11 kurup denedim (4 GB RAM+SSD+Core 2 Duo T7500 işlemci) hepsinde sorunsuz çalıştı. (hepsinde benzer işlemci var cihazlarımın hepsini yazmadım uzun olmasın diye.

O sistemlerde en ufak bir oyun açmayı denedin mi? Boşta RAM kullanımı 3.5GB falandır tahminen. İşlemci desen ölü zaten. İşlemci takmasan SSD ile açılacak sistem o derece.

O fanboyluk değil sizinle tartışıp doğruyu söyleyen insanlara karşın Windows 11 daha iyi demeniz fanboyluk.

Tam tersi doğruyu söyleyen ağırlıklı olarak benim burada.

@Soft Donanım ve evet her sistemde aynısı olacak değil fakat arkadaşın sistemine bir bakar mısın? Microsoft bile söylemiş 7. nesil ve altı işlemciler Windows 11'e uygun değildir diye.

O sistem gereksinimlerine bakan var mı cidden ya? O gereksinimler tamamen saçmalıktan ibaret adamlar Windows 10'un tema eklenmiş versiyonuna öyle saçma sistem gereksinimleri yazıyorlar. Windows 11 ile 10'un sistem gereksinimleri aynı çünkü arada fark yok. Ha altyapı farklı olsa 11 gerçekten yeni bir işletim sistemi olsa anlarım ama değil işte.

O sistemlerde en ufak bir oyun açmayı denedin mi? Boşta RAM kullanımı 3.5GB falandır tahminen. İşlemci desen ölü zaten. İşlemci takmasan SSD ile açılacak sistem o derece.

Konu sahibi oyun oynamıyor? Amaç oyun değil bu konuda anla artık.
Boşta RAM kullanımı 1.7 ile 2 arasında kardeşim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı