Çözüldü Windows 10 kurulmuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lexoqe

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, ben her yolu denedim ama başaramadım. Flash belleği FAT32 ile biçimlendirdim. Windows sitesinden aracı indirdim ve flash için olan ilerlemeleri hallettim. Sonra PC'yi baştan başlattım ve BIOS'a girdim. Oradan bir türlü Windows 10'u kuramadım. Flash belleği seçiyorum ama PC çalışır halde kalıyor ama ekran görüntüsü gelmiyor. MSI anakarta sahibim. BIOS güncellemesi 2018 sürüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows müşteri desteğini aradım. Önce onların yöntemiyle güncelleştirmek istedik ama hiç olmadı. En son da flaş ile yapmanız lazım dediler. Ben de Flaşa kurdum. Ve Biostan c sürücüsünü formatlayıp flaştan windows 10'u yüklemem gerekiyor. Ve hiç başaramadım. Önce C yi silmem gerek ama silemiyorum.
Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum Buradaki adımları izlemenizi öneririm.

Windows müşteri desteğini aradım. Önce onların yöntemiyle güncelleştirmek istedik ama hiç olmadı. En son da flash ile yapmanız lazım dediler. Ben de Flaşa kurdum. Ve BIOS'tan C sürücüsünü formatlayıp flaştan Windows 10'u yüklemem gerekiyor. Ve hiç başaramadım. Önce C'yi silmem gerek ama silemiyorum.

Gelişmiş seçeneker'e tıklayıp sil dersen siler veya biçimlendire de bilirsin.

Şu an baştan windows iso dosyasını indiriyorum. Birazdan Rufus ile flaşa atıp biostan format atabileceğim. Tabii olursa :)

Windows müşteri desteğini aradım. Önce onların yöntemiyle güncelleştirmek istedik ama hiç olmadı. En son da flash ile yapmanız lazım dediler. Ben de flaşa kurdum. Ve BIOS'tan C sürücüsünü formatlayıp flaştan Windows 10'u yüklemem gerekiyor. Ve hiç başaramadım. Önce C'yi silmem gerek ama silemiyorum.

Bence NTFS ile biçimlendirin öyle deneyin.

Arkadaşlar Rufus indirip flaşa söylenen adresten ISO dosyasını indirip attım. Sonra PC'yi baştan başlatıp F11'e basıp flaşı seçiyorum ama bilgisayar çalışmaya devam edip klavye ışıklarının söndüğü ve monitörün yanmadığı bir şekle bürünüyor. Yani öylece kalıyor. Tekrar reset atıyorum aynı durum. Normal çalıştırmaya bırakınca PC açılıyor kaldığı yerden devam ediyor.
Belirtmede fayda var. Bende Windows 10 zaten kurulu. Sadece güncelleme alamıyorum diye Windows 10'un yeni sürümü kurmam gerekiyor. Her yolu denedim. En son format atılması gerektiğine kanaat getirdik. Tabi formattan kastım son sürüm Windows 10 ile. E bunun için Rufus indirdim. BIOS'tan temiz kurulum yapacağım. Ama yapamıyorum. BIOS'tan sonra hiçbir şekilde Windows 10 kurulum ekranı gelmiyor.

Bence NTFS ile biçimlendirin öyle deneyin.

C sürücüsünü mü biçimlendireyim?

USB ayarlarınızı ve yazdırma işlemini hatasız yaparsanız sorun çıkacağını sanmam.

Selam. Şu an her şey hazır. Ama Boot menüsünden iler gidemiyorum. BIOS'tan UEFI USB'yi öne alıyorum. Sonra Boot'tan açıyorum seçiyorum ama ekran kararıyor ve öyle kalmaya devam ediyor. Bir türlü Windows 10 kurulum ekranı gelmiyor.
Vallahi billahi enteresan. Bu kadar zor olmamalı abi ya delireceğim.
resimag.com/i/51abfd16c0b1

Çıkan hata.
Çıkan hatalardan biri bu arkadaşlar.
Geri geldiğimde Windows 10 ile Win kur seçeneklerine dönüyor.
Buraya kadar gelip tekrar baştan başlatıyor. SATA'larla ilgili bir problem olabilir mi diye onunda fotosuu atıyorum.
Bütün BIOS burada.
Arkadaşlar, Rufus uygulamasıyla Win ISO dosyasını, flaşa atarken; lütfen Defender uygulamasını kapatınız. Sadece gerçek zamanlı korumayı kapatsanız yeterli. Çünkü içinden virüs gördüğü dosyayı siliyor ve Boot yaparken sorun yaşıyorsunuz. Benim yaşadığım gibi. 3 gecedir sabahladım ve kimse bana bunu söylemedi. Konu çözülmüştür. Teşekkür ederim. Lütfen rehber konularında bunu dile getiriniz.

Dosya Ekleri

• 842540877f72.jpeg
    842540877f72.jpeg
    130,1 KB · Görüntüleme: 20
  • IMG_7389.jpg
    IMG_7389.jpg
    9,1 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG_7390.jpg
    IMG_7390.jpg
    71,1 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG_7397.jpg
    IMG_7397.jpg