Windows 10 kurulu SSD'yi yeni sisteme takmak

Ata Şen

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba elimde Kioxia Exceria 480GB SSD var. Yeni hazır sistem almayı düşünüyorum. İçinde hem oyunlar var hem Windows. Ekran kartı driverini sildim. Yeni PC'ye Windows kurmadan sadece bu SSD'yi takım çalıştırırsam problem olur mu?

Not: Windows 10 kurulu olduğu için ve oyunlar olduğu için sıfırlamak istemiyorum problem olma ihtimalini düşünmemib sebebi parçaların değişmesi. GPU driveri sildiğim için ne olur bilmiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba elimde Kioxia Exceria 480GB SSD var. Yeni hazır sistem almayı düşünüyorum. İçinde hem oyunlar var hem Windows. Ekran kartı driverini sildim. Yeni PC'ye Windows kurmadan sadece bu SSD'yi takım çalıştırırsam problem olur mu?

Not: Windows 10 kurulu olduğu için ve oyunlar olduğu için sıfırlamak istemiyorum problem olma ihtimalini düşünmemib sebebi parçaların değişmesi. GPU driveri sildiğim için ne olur bilmiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Driver konusunda ne olur bilmiyorum ama farklı sister tak bir sorun olmaz.

Windows artık eski parçaları silip yeni parçaları tanıyor yani rahatlıkla takabilirsiniz.

Windows 8.1/10/11 kurulu HDD/SSD'ler yeni takıldıkları bilgisayarda "hazırlanıyor..." diye 5-10 dk bekletip sonra sorunsuz açar. Eğer bir sürücüyü tanımadıysa da daha sonra güncelleştirme ile indirir kurar.

Windows 8.1/10/11 kurulu HDD/SSD'ler yeni takıldıkları bilgisayarda "hazırlanıyor..." diye 5-10 dk bekletip sonra sorunsuz açar. Eğer bir sürücüyü tanımadıysa da daha sonra güncelleştirme ile indirir kurar.
Teşekkürler windows kurmaya uğraşmak istemiyordum ssdim de var diye okadar da uygulama var internetim de pek hızlı değil. Korkum windowsun sürümüne sahip olmadığım ücretsiz kullandığım içindi. Herkese yardımlar için teşekkürler

Aynı şeyi ben de yapmak istiyorum yeni bilgisayar toplamayı düşünüyorum bilgisayarcıda sahte Windows yükletmektense eski laptopumdaki SSD'nin içindeki verileri ve oyunları kurtarıp kullanabilmem ve bedava işletim sistemi olsun diye sonuçta. Fakat Retail ve OEM olayı varmış, yüksek ihtimal benim SSD'me yüklü olan Retail'dir (umarım) çünkü OEM olunca o Windows ilk kurulduğu sistemin anakartına gömülüyor başka sistemde çalışmıyor diye duymuştum şu an ondan korkuyorum, umarım öyle bir şey olmaz ve bilgileri adam akıllı kurtarabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı