Windows 10 kurulum sırasında kurtarma bölümü nedir?

Heyyo

Decapat
Merhaba. Ben Windows 10 kullanıcısıyım. Mavi ekran vb. sorunlardan dolayı sisteme temiz kurulum yapmak istemiştim. Bunu yaparken gelen disk ayırma bölümündeki kurtarma vb. ger şeyi kaldırdım orada tek disk kalana kadar. Sonra yeni dedim ve o şekilde kurdum. O kurtarma yazan yeri silmemem mi gerekiyordu? Tam olarak nasıl yapılmalı? Ayrıca bunu yaptıktan sonra da sorunlar bitmedi. Bir daha yapmalı mıyım? Mavi ekran gibi sıkıntılarla karşılaşıyorum driverlar vb güncel olsa da sıkıntı çektim. Açılırken de mesela bir ekran geliyor tekrar başlatmam gerekiyor. Ayrıca biçimlendirme denen şeyi yapmaya gerek var mı? Yapmadan direk diğerlerini silip sonra yeniye tıklayıp kurmak yanlış mı?

Son düzenleme:
Kardeşim aynı sendeki sorular bende de vardı sana şöyle bir cevaplıyım ben sen bütün bölümleri son bir tane bölüm kalana kadar silmişsin sonra yeni deyip ileri demişsin ve hepsi doğru ve bunu istersen yeni dedikten sonra biçimlendirerek te yapabilirdin. Eğer kafandaki sorular tamamen bitmediyse tekrar bana yazabilirsin.

Kardeşim aynı sendeki sorular bende de vardı sana şöyle bir cevaplıyım ben sen bütün bölümleri son bir tane bölüm kalana kadar silmişsin sonra yeni deyip ileri demişsin ve hepsi doğru ve bunu istersen yeni dedikten sonra biçimlendirerek te yapabilirdin. Eğer kafandaki sorular tamamen bitmediyse tekrar bana yazabilirsin.

Peki bu biçimlendirmede ki amaç nedir tam olarak? Yani ne işe yarıyor bu arkadaş? Bir de şunu merak ediyorum bende kurtarma diye yazan yer gözükmüyordu bu bir sıkıntı mı?

Sana şöyle söyleyeyim diyelim 2 tane disk bölümün var biri C biride D sen D sadece C'ye format istiyorsun diyelim o zaman C'ye gelip biçimlendir dersin ve öyle format atıp D'deki dosyaların kalmış oluyor ikinci sorun içinde eğer bütün bölümleri sildikten sonra yeni demediysen gözükmez.

Sana şöyle söyleyeyim diyelim 2 tane disk bölümün var biri C biride D sen D sadece C'ye format istiyorsun diyelim o zaman C'ye gelip biçimlendir dersin ve öyle format atıp D'deki dosyaların kalmış oluyor ikinci sorun içinde eğer bütün bölümleri sildikten sonra yeni demediysen gözükmez.

Yeni dememe rağmen gözükmüyordu. O zaman tek bölüm olarak kullanıyorsak mesela sadece C’yi kullanıyorsak o zaman biçimlendir demek ile sil demek aynı şey mi?

Evet aynı bir şey ve peki ilk disk bölme ekranına geldiğin zaman kurtarma ufei gibi bölümler var mıydı eğer varsa yeni dediğin zaman eğer bu bölümler oluşmadıysa bana bir ekran görüntüsü at yardımcı olayım.

Evet aynı bir şey ve peki ilk disk bölme ekranına geldiğin zaman kurtarma ufei gibi bölümler var mıydı eğer varsa yeni dediğin zaman eğer bu bölümler oluşmadıysa bana bir ekran görüntüsü at yardımcı olayım.

İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. Yakın zamanda tekrar temiz kurulum yapmayı düşünüyorum. Eğer yine aynı gözükürse buraya yazacağım. Teşekkürler tekrardan.

Yeni konular

Geri
Yukarı