Windows 10 kurulum sonrası mavi ekran hatası

AlPeReNkra

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle iyi Sosyaller. Dün akşam USB yardımıyla Windows 8.1 olan bilgisayarıma Windows 10 Pro kurdum. Kurulma aşamasında bir sorun yaşamadım ancak kurulduktan sonra karşıma ikide bir kişisel bilgisayarınız düzgün başlatılamadı hatası geldi. 0xc0000001 bazen de 0xc0000098 koduyla karşılaştım. (0 sayısını doğru yazmamış olabilirim.) Daha sonra Windows 10 açıldı ancak birkaç dakika içinde birden mavi ekran geldi ve beklenmedik bir hata oluştu diyor. Altında KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED yazıyor. Aygıt sürücüsüne girdim PCI basit iletişim denetleyicisinin yanında sarı ünlem var ve bu aygıt için sürücü yüklenmedi diyor. Guncellestir deyince de sürücü bulmuyor. Nasıl düzeltebilirim bu sorunu? Şimdiden teşekkürler.

1. Core Temp kaldır.
2. Komut ekranını yönetici olarak çalıştırın ve sfc /scannow komutunu uygulayın.
3. MSI yazılımlarını kaldırın (Afterburner, )
Malwarebytes kaldır.
4. Klavye ve fare dışındaki USB aygıtları çıkartın.
5. Klavye ve fareyi başka porta takın.
6. BIOS güncelleyebilirsin.
7. Ağ sürücülerini güncelleyin

Sorununuz çözülmediyse lütfen bu konu altında benimle iletişime geçin

İlk formatımda bende de olmuştu hatta masaüstünü görmeden mavi ekran yiyordum ama tekrar format atınca sorun düzeldi bir süre Windows Update etmedim ve bilgisayara ekstra bir driver kurup güncelleme atmadım sorun bir daha olmadı şu an tertemiz ve her şeyi güncel bir şekilde kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
1. Core Temp kaldır.
2. Komut ekranını yönetici olarak çalıştırın ve SFC /scannow komutunu uygulayın.
3. MSI yazılımlarını kaldırın (Afterburner, )
Malwarebytes kaldır.
4. Klavye ve fare dışındaki USB aygıtları çıkartın.
5. Klavye ve fareyi başka porta takın.
6. BIOS güncelleyebilirsin.
7. Ağ sürücülerini güncelleyin

Sorununuz çözülmediyse lütfen bu konu altında benimle iletişime geçin

BIOS nasıl güncelleyebilirim PC açılıyor 5 dk sonra kapanıyor.
IMG_20230115_142731_347.jpg

BIOS nasıl güncelleyebilirim PC açılıyor 5 dk sonra kapanıyor.Eki Görüntüle 1635051

Ben kendi deneyimlerimi söylemek istiyorum bence UEFI yerine Windows'un kendi resmi sitesinden USB üzerinden normal format at sonrasında USB temizleyip anakart marka ve modeline uygun olan son BIOS driverı kurabilirsin YouTube'da BIOS'u nasıl güncelleyecegini çok kolay ögrenebilirsin.

Geri
Yukarı