Windows 10 kurulum USB'si GPT mi MBR mi?

Daha fazla  
Arkadaşlar buradan hangi ayarı seçmeliyim? Diskim MBR gözüküyor ona göre mi seçeceğim?

1611769019873.png

1611768981828.png

Bunun ssd ile bir alakası yok mu ? Bir video izledim ssd'nize göre seçeceksiniz diyordu. Anakartım b460, işlemci i5 10400f.
Hayır, seçeceğiniz düzen yalnızca usb belleğe uygulanacak. Dediğiniz olay disklerin düzeni ile alakalı. Sisteminiz yeni olduğundan disklerinizde GPT düzeni kullanmanız daha verimli olur. Önyükleme diskini de GPT olarak yapacaksınız.

Hayır, seçeceğiniz düzen yalnızca usb belleğe uygulanacak. Dediğiniz olay disklerin düzeni ile alakalı. Sisteminiz yeni olduğundan disklerinizde GPT düzeni kullanmanız daha verimli olur. Önyükleme diskini de GPT olarak yapacaksınız.
Peki bu Rufus programını mı kullanayım yoksa windowsu otomatik USB'ye kur diye bir seçenek varı onu mu ?

O zaman hiçbir ayarı değiştirmeden yapayım. Pek bilgim yok GPT seçtim bir sıkıntı çıkmaz değil mi aygıt yöneticisinde diskimi MBR olarak gösteriyor.

O zaman hiçbir ayarı değiştirmeden yapayım. Pek bilgim yok GPT seçtim bir sıkıntı çıkmaz değil mi aygıt yöneticisinde diskimi MBR olarak gösteriyor.

O zaman mrb yapman gerekiyor. GPT yaparsan senin bilgisayarın görmez. Mrb olan az bilgisayar var çoğunlukla GPT olduğu için dedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı