Windows 10 kurulumunda “UEFI USB device has been blocked by the current Security policy” hatası

Estağfırullah sürekli olarak enabled oluyordu bu sefer disabled da kaldı ve kurulum başladı yani 3 saattir uğraşıyorum benim için sevindirici bi haber çok teşekkürler yorumlarınız, yardımlarınız için.
Demek ki çok ufak bir hakaret ederek bana iftira attılar dedirttik BIOS'a :D

merhaba sorunu çözdük..
Bende disable yapıyordum ancak, otomatik enable oluyordu.
nerde hata yaptığımı çözdüm. Bios a bilgisayarı komple kapatıp giriş yapın F2 ile. ondan sonra değiştirin ve sorun çözülecektir.

Arkadaşlar ne gıcık bir sorunmuş bu. Çözümünü bulan arkadaşlara teşekkürler. Gerçekten daha öncede casper kurdum ve kurulumu başlatana kadar akla karayı seçtim. Kaç defa rufus ile flash belleğe yazdım. Küçük bir ayrıntı engelliyormuş. Tamamen bilgisayarı kapatıp F2 ile yeniden biosa girince ve securityi disable yapınca kaydedince ayar kalıcı oluyor. Yoksa kendiliğinden enable olup aynı hatayı almamızı sağlıyordu. Excalibur G770 şimdi uçuyor ama yüzlerce kez kurduğumuz sistemlerden sonra casper hep eksi ile başlıyor. (abartmıyorum win3.1 ile başlayıp win 95'den bu yana alayını kurmuşuzdur : )

Yeni konular

Geri
Yukarı