Windows 10 lisans anahtarını Windows 11'de kullanabilir miyim?

ShadowsLover

Hectopat
Evet arkadaşlar iyi günler, biliyorsunuz ki Windows 11 bugün itibarıyla nihai sürümünü kullanıcılarına sundu. Halihazırda Windows 10 kullanıcısı olduğumdan bir sürüm daha yükselterek en yeni ve optimize sürümü kullanmak istiyorum. Tamamen sıfırdan temiz bir kurulum yapacağımdan ISO üzerinden yapmaya karar verdim. Fakat bir sorum olacaktı. Benim Windows 10'da lisansım OEM'di. Bilgisayar FreeDOS olarak gelmiş ve daha sonra lisans anahtarını bir internet sitesinden almıştım. Ben bu lisans anahtarını Windows 11'de lisans anahtarı bölümüne yazsam kabul eder mi yoksa yeni bir tane almam gerekir mi? Aynı zamanda Windows Update üzerinden temiz kurulum yapabilir miyim? Windows Update daha rahat olur çünkü.

Şimdiden herkese iyi günler. Yeni Windows hayırlı olsun.

Gömülü lisans (OEM) aldıysanız girmeniz gerekmez otomatik etkinleşir. Windows Update ile temiz kurulum yapamazsınız.

Tamamdır teşekkürler o zaman USB'ye yazdırarak yükselteceğim iyi günler dilerim.

Kaybetmek istemediğim veriler var derseniz evet yükseltme yapmak iyi bir fikir. Ama hem bilgisayar da rahatlamış olur derseniz temiz kurulum iyidir.

Kaybetmek istemediğim veriler var derseniz evet yükseltme yapmak iyi bir fikir. Ama hem bilgisayarda rahatlamış olur derseniz temiz kurulum iyidir.
Bilgisayarı yaz ayında almıştım ondan çok fazla bir verim yok. Yine de her yeni sürüme temiz olarak geçmek istediğimden temiz kurulum yapacağım teşekkür ederim tekrardan.

Bilgisayarı yaz ayında almıştım ondan çok fazla bir verim yok. Yine de her yeni sürüme temiz olarak geçmek istediğimden temiz kurulum yapacağım teşekkür ederim tekrar.

Rica ederim.

Kaybetmek istemediğim veriler var derseniz evet yükseltme yapmak iyi bir fikir. Ama hem bilgisayarda rahatlamış olur derseniz temiz kurulum iyidir.
Bende sıfırdan kuracam daha yeni aldım hic win kurmadim daha win 10 pro retital key alacam saglam lisanstan win 11 kurduktan sonra win 10 pro lisans key i girince kabul eder mi ?

Bende sıfırdan kuracağım daha yeni aldım hiç Win kurmadim daha Windows 10 Pro retital key alacağım saglam lisanstan Windows 11 kurduktan sonra Windows 10 Pro lisans key i girince kabul eder mi?

Kabul eder. Ama Pro mu Home mu kontrol et.

Nihai kısmı biraz tartışmalı. Sürüm olarak beta kanalındaki bir sürüm yazıyor.

Anahtar kısmı ise çalışır. Hatta Windows 10 ürün anahtarı satış linkini Windows 10/Windows 11 diye değiştirmiş Microsoft.

Nihai kısmı biraz tartışmalı. Sürüm olarak beta kanalındaki bir sürüm yazıyor.

Anahtar kısmı ise çalışır. Hatta Windows 10 ürün anahtarı satış linkini Windows 10/Windows 11 diye değiştirmiş Microsoft.
Hocam şu an fiyatlara bakıyorum arada 40 tl var windows 10 oem anahtar alıp windows 11 kurabilirim değil mi ?

Geri
Yukarı