Çözüldü Windows 10 lisansı nasıl kaldırılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

İbrahim5098

Attopat
Daha fazla  
Windows 10 Home veya Pro kurup internete bağlayınca otomatik lisanslanıyor, dijital bir lisans ile etkinleştirildi diyor ve slmgr -dlv'de Retail olarak görülüyor lakin slmgr - upk ve cpky yapınca da gitmiyor format atınca geri geliyor. Windows 7'den yükseltmedim, temiz kurulum ile geçtim zamanında. Fakat bilgisayarcıya götürülmüş PC bir zaman önce ve hwidgen kullanılmış sanırsam kalıcı lisans var internete bağlayınca otomatik lissanslanıyor bilgisayarı. Korsan kullanmak istemiyorum, nasıl bu lisansı kaldırabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 Home veya Pro kurup internete bağlayınca otomatik lisanslanıyor, dijital bir lisans ile etkinleştirildi diyor ve slmgr -dlv'de Retail olarak görülüyor lakin slmgr - upk ve cpky yapınca da gitmiyor format atınca geri geliyor. Windows 7'den yükseltmedim, temiz kurulum ile geçtim zamanında. Fakat bilgisayarcıya götürülmüş PC bir zaman önce ve hwidgen kullanılmış sanırsam kalıcı lisans var internete bağlayınca otomatik lissanslanıyor bilgisayarı. Korsan kullanmak istemiyorum, nasıl bu lisansı kaldırabilirim?
İnternete bağlanıp kendisi lisanslıyorsa o zaman endişelenmeyin. Çünkü o direkt Micrsosft'a bağlanıp oradan etkinleştiriyor. Korsan değil yani.

Hocam sizinle aynı durumu yaşayan bir forum üyesi aşağıdaki videodan yola çıkarak anakarta gömülü olan keyi kaldırmayı başarmış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam sizinle aynı durumu yaşayan bir forum üyesi aşağıdaki videodan yola çıkarak anakarta gömülü olan Key'i kaldırmayı başarmış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Niye kaldırsın ki ne güzel işte lisans var.

Niye kaldırsın ki ne güzel işte lisans var.

Konu sahibi korsan kullanmak istemediğini ve kaldırmak istediğini belirtmiş.
Key korsan mı orijinal lisans mı bununla alakalı yorum yapmadım. Sadece nasıl kaldırabileceği ile ilgili bilgi paylaştım. Kaldırıp kaldırmamak ona kalmış.

Korsan kullanmak istemiyorum, nasıl bu lisansı kaldırabilirim?

Geri
Yukarı