Windows 10 LoL oynarken mavi ekran

FuNN07

Hectopat
Evet mavi ekran hakkında sanırım 4. konum falan fakat bu sefer alttaki yazıya bakmayı unuttum :D ne mutlu ki minidump tam olarak oluştu. LoL oynuyordum ve altta Zoom açıktı dersteydim :D dün de 2 kere ırql aldım fakat bugün hataya bakmayı unuttum :( Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleme:
Normal olduğunu düşünmüyorum. Ekran kartınızın modelini bilmiyorum ama bu program kartı 100% yüke sokuyor. Frekansının daha yüksek olması lazım. Kartı bir servise gönderseniz iyi olacak gibi.
RX590 Bir arkadaşa sordum onda da 1075-975 arası geziyormuş bu testte. Pc kapandı ekran kartı fanları birden son hız dönmeye başladı 2-3 dk siyah ekran kaldı ben de düğmeden kapattım ama ben sıcaklıktan kapanmış olabileceğini düşünüyorum en son baktığımda 83'dü
Normal olduğunu düşünmüyorum. Ekran kartınızın modelini bilmiyorum ama bu program kartı 100% yüke sokuyor. Frekansının daha yüksek olması lazım. Kartı bir servise gönderseniz iyi olacak gibi.
Furmark ve unigine heaven mı ne öyle bir program daha vardı :D O ikisinde bir sorun olmamıştı.

Sıcaklıktan ötürü olduğunu sanmıyorum. Gördüğüm kadarıyla kartınız 95 derecelerde throttling yapmaya başlıyor ama buna rağmen kapanma gibi sorunlar olmuyor. Kartta bir sorun olması muhtemel. Mümkünse NVIDIA bir kartla değiştirmenizi tavsiye ederim.

Sıcaklıktan ötürü olduğunu sanmıyorum. Gördüğüm kadarıyla kartınız 95 derecelerde throttling yapmaya başlıyor ama buna rağmen kapanma gibi sorunlar olmuyor. Kartta bir sorun olması muhtemel. Mümkünse NVIDIA bir kartla değiştirmenizi tavsiye ederim.
Bios switchi sağdaydı sola çektim.Fan ayarlarını yükselttim biraz şuan 75 derece 2500rpm 1200mhz eğer yine kapanırsa sorun kesin ekran kartı değil mi?
BIOS Switch'i sağdaydı sola çektim. Fan ayarlarını yükselttim biraz şu an 75 derece 2500RPM 1200MHz eğer yine kapanırsa sorun kesin ekran kartı değil mi?

Bir de MSI Afterburner hwiinfo gibi programlarda maksimum sıcaklık 85 gösteriyor Radeon ayarlarında da öyle.
Testi ne kadar süre yapmam lazım 10dkdır açık 75 derece 2500rpm maksimum 1440mhz ama ben 1100 üstüne çıktığını nadir gördüm
15dk geçti değerler aynı olunca kapattım kapanma vs. olmadı kafayı yicem neden oluyor bu mavi ekran :D
Format atayım bari düzelir belki bir umut :(

Son düzenleme:
Arka arkaya mesaj attığınız için bildirim gelmemiş, konuları gezerken buldum. Format atmadıysanız yeni minidump dosyalarını atın, bakayım. Format attıysanız yine mavi ekran almanızı bekleyeceğiz.

Arka arkaya mesaj attığınız için bildirim gelmemiş, konuları gezerken buldum. Format atmadıysanız yeni minidump dosyalarını atın, bakayım. Format attıysanız yine mavi ekran almanızı bekleyeceğiz.
Format attım herhanngi bir mavi ekran yaşamadım daha yaşayınca atacağım teşekkürler yardımınız için.

Son düzenleme:
Bakıyorum, dosyanın inmesi ve analiz edilmesi uzun sürdü.

Sorun yine ekran kartında görünüyor. Değiştirmenizi öneririm.

O da ilginç. Fakat Wattman hatası ve minidump içeriğiniz ekran kartını işaret ediyor. Sadece wattman olsa belki çözülebilir derim ama minidump dosyasında da görününce insan sorunu doğal olarak onda buluyor.

Geri
Yukarı