Windows 10 ltcs vs Windows server 2022 vs Windows 10

The_Moon

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel Core İ57200U CPU 2.50Ghz 2.71Ghz
Nvdia Geforce 930MX
8 GB DDR4 Ram
Asus X542UR
Bir Windows 10 kullanıcısı olarak bu Windows 10 versiyonlarının hangisini kullanmalıyım merak ediyorum, bana bu versiyonlarının artılarını ve eksiklerini detaylı bir şekilde anlatabilir misiniz?
Yakın bir zamanda internet ile işim olacak. Web sitesi kodlama vb. ondan sonra kodlama yapacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows server 2022 sanal sunucular veya dedicated sunucular icin gerekli bir isletim sistemi hocam. Kisisel bilgisayarinizda kullanmaniz cok saçma olur.

LTSC, "Uzun Vadeli Hizmet Kanalı" demektir. İçerisinde UWP uygulamaları barındırmaz (Otomatik olarak yüklenen Microsoft uygulamaları; Microsoft Store, OneDrive vb.), yalnızca internet erişimi için Microsoft Edge tarayıcısı bulunur. Dilerseniz bu tarayıcıyı da kaldırabiliyorsunuz. Normal Windows sürümlerinde buna izin verilmez. Sadece kodlama yapacak birisi için güzel bir sürüm diyebiliriz, gereksiz hiçbir şey yok. Etkinleştirme işlemi için biraz zahmete katlanacaksınız veya 200 lira gibi rakamlara "SağlamLisans" vb. web sitelerinden lisans anahtarı satın alacaksınız.

Windows Server ise adından anlaşılabileceği gibi, sunucular için.

Normal Windows 10'u hepimiz biliyoruz zaten :)

LTSC, "Uzun Vadeli Hizmet Kanalı" demektir. İçerisinde UWP uygulamaları barındırmaz (Otomatik olarak yüklenen Microsoft uygulamaları; Microsoft Store, OneDrive vb.), yalnızca internet erişimi için Microsoft Edge tarayıcısı bulunur. Dilerseniz bu tarayıcıyı da kaldırabiliyorsunuz. Normal Windows sürümlerinde buna izin verilmez. Sadece kodlama yapacak birisi için güzel bir sürüm diyebiliriz, gereksiz hiçbir şey yok. Etkinleştirme işlemi için biraz zahmete katlanacaksınız veya 200 lira gibi rakamlara "SağlamLisans" vb. web sitelerinden lisans anahtarı satın alacaksınız.

Windows Server ise adından anlaşılabileceği gibi, sunucular için.

Normal Windows 10'u hepimiz biliyoruz zaten :)
LTCS için teşekkür ederim. Server konuşunu başka bir cihaz için düşünebilirim. :)

Geri
Yukarı