Windows 7 vs. Windows 8.1 vs Windows 10

EmircanSvgn

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle selamlar, benim şöyle bir sorunum var. Anakart ve işlemci değiştirdim fakat Windows 10 da çok kasıyor. Windows 8.1 de çok kasıyor, sizce Windows 7'ye geçmeli miyim yoksa Windows 8.1 de kalınır mı? Diğer HDD'me Windows 7 kurdum, daha stabil geldi. Sizce bu iki sürümde neden kasmalar oluyor? Hele ki Windows üzerinde fakat Windows 7'de bir sorun yok. Oyunlarım orijinal, herhangi bir kötü yazılım da kurmadım. Tamam belki de HDD eski olabilir ama sorunu yine merak ediyorum, şimdiden teşekkürler.

Sistem özelliklerim:

ASUS P8H61-M le H61 DDR3 DVI+glan+SATA 16X anakart.
i5 3330 işlemci.
4 GB 1600 MHz DDR3 RAM (Samsung marka)
500 GB 5400 RPM hard disk (okuma 100/Mbs) (yazma 110/Mbs) (not: Yaklaşık 8 yıllık HDD eski laptopumdan kalan)
GTX 275 896MB 448bit ekran kartı (yakında değişeceyim)
Not: En yakın zamanda sisteme RAM + ekran kartı + SSD takviyesi yapacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar öncelikle selamlar, benim şöyle bir sorunum var. Anakart ve işlemci değiştirdim fakat Windows 10 da çok kasıyor. Windows 8.1 de çok kasıyor, sizce Windows 7'ye geçmeli miyim yoksa Windows 8.1 de kalınır mı? Diğer HDD'me Windows 7 kurdum, daha stabil geldi. Sizce bu iki sürümde neden kasmalar oluyor? Hele ki Windows üzerinde fakat Windows 7'de bir sorun yok. Oyunlarım orijinal, herhangi bir kötü yazılım da kurmadım. Tamam belki de HDD eski olabilir ama sorunu yine merak ediyorum, şimdiden teşekkürler.

Sistem özelliklerim:

ASUS P8H61-M le H61 DDR3 DVI+glan+SATA 16X anakart.
i5 3330 işlemci.
4 GB 1600 MHz DDR3 RAM (Samsung marka)
500 GB 5400 RPM hard disk (okuma 100/Mbs) (yazma 110/Mbs) (not: Yaklaşık 8 yıllık HDD eski laptopumdan kalan)
GTX 275 896MB 448bit ekran kartı (yakında değişeceyim)
Not: En yakın zamanda sisteme RAM + ekran kartı + SSD takviyesi yapacağım.

Sistem sürekli donuyorsa muhtemelen HDD yüzünden işlemcin falan onla alakası yok aynı işlemciyi kullanıyoruz :D

Merhabalar, sisteminiz Windows 8 ve 10 için biraz sıkıntılı gözüküyor. Şu an sistem bu haliyle yetersiz. 4 gb ram ile zaten Windows 10 kesinlikle önermem. SSD de artık şart 8 ve sonrası için bana kalırsa.

Genel olarak Windows 10 için yeterli görünüyor belki ramı arttırsan daha iyi olur. Onun dışında işlemci vb yeterli görünüyor ama sıkıntı kesinlikle hdd yüzünden anlaşılan baya eski ve başka bir bilgisayardan çıkarmışsın. Bütçen varsa ilk onu değiştirmeni tavsiye ederim ^^
Değiştiremiyorsan windows 7 kullanman daha iyi olur.

Öncelikle hepinize teşekkürler. Şu anlık SSD alacak durumum yok fakat eski sistemi satıp 120 GB SSD'ye geçmeyi planlıyorum. Windows 7 geçeceğim. Zaten anakartın driver sitesine baktığımda Windows 7'ye daha fazla destek veriyor sanırsam. Hepinize teşekkür ederim.
Sistem sürekli donuyorsa muhtemelen HDD yüzünden işlemcin falan onla alakası yok aynı işlemciyi kullanıyoruz :D

Yani hard diskin yazma okuma hızında sorun yok gözüküyor. Fakat Windows 8.1 de bir oyuna sağ tık aç yapamayacak kadar yavaş Windows 8.1. Sanırım Windows 7 Pro geçmenin vakti gelmiş. 😄😄
Genel olarak Windows 10 için yeterli görünüyor belki RAM'ı arttırsan daha iyi olur. Onun dışında işlemci vb yeterli görünüyor ama sıkıntı kesinlikle HDD yüzünden anlaşılan bayağı eski ve başka bir bilgisayardan çıkarmışsın. Bütçen varsa ilk onu değiştirmeni tavsiye ederim ^^
Değiştiremiyorsan Windows 7 kullanman daha iyi olur.

2012 senesiydi sanırım. HP G6 2303st modelinden sökmüştüm sağlık durumu %80 sanırım bundan dolayı.

Yani hard diskin yazma okuma hızında sorun yok gözüküyor. Fakat Windows 8.1 de bir oyuna sağ tık aç yapamayacak kadar yavaş Windows 8.1. Sanırım Windows 7 Pro geçmenin vakti gelmiş.

HD Tune ile bad sector taraması yapar mısın çıkartırken düşürme gibi ya da sert bir şekilde sallama gibi bir durum olmuş olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı