Windows 10 Mağaza ve Uygulama Açılmama Sorunu

JunkiePoet

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

Windows 10'a yükselttiğimden beri Windows mağaza ve diğer uygulamalar açılmıyor. Mağazayı açmaya çalıştığımda kendine alta alıyor direkt olarak ve açılmıyor diğer uygulamalar da ise şöyle bir hata alıyorum;

aDMkY5.jpg

ve uygulamalar başlat çubuğunda böyle gözüküyor;

L4g9lj.jpg

İnternette birçok şey yazıyor ama çoğu Windows 8.1 için, yine de denedim fakat bir çözüme kavuşamadım.

Çözümünü bilen veya yardımcı olabilir misiniz ?

Uygulama sorun gidericisini çalıştırıp onarın. http://go.microsoft.com/fwlink/p/?LinkId=271185

Şayet olmazsa mağazayı sıfırlayın. Komut istemini (cmd) yönetici olarak açıp alttaki komutu girip enterlayın.

Kod:
powershell -ExecutionPolicy Unrestricted Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $Env:SystemRoot\WinStore\AppxManifest.XML

Mağaza önbelleğini de sıfırlayabilirisniz. Başlat çalıştıra WSReset.exe yazıp enterlayın.

Bunlar olmazsa yeni bir yerel yönetici hesabı oluşturup o hesap üzerinden devam edin.

1. sini denediğimde böyle bir hata aldım

2. yöntemi denediğimde gene bir hatayla karşılaştım

3. de ise bu hata
1.jpg

Son yöntemi de denedim faydası olmadı :) Sanırım tek çözüm temiz bir kurulum yapmak olacak. Yükseltmede bu gibi problemler oluyor heralde yine de teşekkür ederim yardımlarınız için.

Dosya Ekleri

• 2.jpg
    2.jpg
    32,7 KB · Görüntüleme: 5.474
  • 3.jpg
    3.jpg
    47,1 KB · Görüntüleme: 4.111
Çözümün %100 işe yaradığını belirterek ve saatlerce araştırarak bulduğum çözüm :
Mağaza önbelleğini sıfırlayacağız arkadaşlar :
  1. Öncelikle çalıştırma komutu kutusunu açmak için Windows + R tuşlarına basın.
  2. Sonra WsCollect.exe yazın, ardından Mağaza'yı açmayı deneyin ve giriş yapın.
  3. Sorununuz %100 çözülmüş olacaktır ( BİZZAT DENEDİM VE ARAŞTIRDIM )

mağazayı açıyorum ama sayfanın içi boş gözüküyor sadece beyaz bir görüntüsü var sorunun çömünü bilen varsa paylaşsın lütfen
Adsız.png

Merhaba Arkadaşlar Ben Sorunun Cevabını Buldum, Öncelikle Arama Çubuğuna (WindowsPowershell) Yazıyoruz Ve Yönetici olarak Açıyoruz, Sonra Bu Kodu Sağ Tıklıyarak Yapıştırıyoruz Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”} Ve Enter Diyip Sorunu Çözüyoruz Sonra Mağzaya Girip İstediğinizi rahatlıkla yapabilirsiniz Saygılar. BU SORUNUN CEVABINI BULAN KİŞİ (KERİM USTA'DIR)

Ben de aynı problemi yaşıyorum. Yok mu ya bu işin bir çözümü? Yazdıklarınızın hepsini denedim. Hiçbiri işe yaramıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı