Windows 10 masaüstünde %100 disk kullanımı

enesaak

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi günler, geçen gün abim bir bilgisayar verdi fakat bugün şöyle bir sorunla karşılaştım: Masaüstünde bile disk kullanımı %100. 2 tane disk var bilgisayarda, birisi HDD birisi de SSD. Abim galiba Windows'u HDD'ye kurmuş. Acaba sorun bu yüzden olabilir mi? Eğer sorun bu yüzdense Windows'u nasıl SSD'ye taşıyabilirim? Aşağıda kullanımın fotosunu koydum.
Adsız.png

dadad.png

Sadece formatla düzeltebilirsin başka türlü olmaz.

Bir tarama yaptırın bence. Kötü amaçlı yazılım falan diyor çünkü ama diğerlerinin de dediği gibi disk kaynaklı da olabilir.

1 MB/SA okumada %50'ye vurmuş harddisk. İstediği kadar formatlasın, isterse satırlar ve sütunlar parçalansın faydası olmaz. Bende de ölü bir harddisk vardı, 7 mb/sa ya kadar düşmüştü 12 senelik kullanım sonrasında. Tek çözümü donanım değiştirmek.

Alakası yok bu tüm Windows 10 kurulu HDD'lerin ortak sorunu. En azından tümüne yakınının.

Kendi HDD mi 10 seneye yakındır kullanıyorum ve halen son gününü görmedi maşallah.

Bende Win 10 kullandım sonra arayüzüdür RAM sorunlarıdır falan 8.1'e geçtim HDD kullanıyorum ve hiç sıkıntı çıkarmamıştı böyle virüs olabilir mi evet fakat HDD artık ömrünü tamamlamışta olabilir.

Bende Win 10 kullandım sonra arayüzüdür RAM sorunlarıdır falan 8.1'e geçtim HDD kullanıyorum ve hiç sıkıntı çıkarmamıştı böyle virüs olabilir mi evet fakat HDD artık ömrünü tamamlamışta olabilir.
Her türlü ihtimal olabilir ama sorun yine benim dediğime geliyor.

1 MB/SA okumada %50'ye vurmuş harddisk. İstediği kadar formatlasın, isterse satırlar ve sütunlar parçalansın faydası olmaz. Bende de ölü bir harddisk vardı, 7 mb/sa ya kadar düşmüştü 12 senelik kullanım sonrasında. Tek çözümü donanım değiştirmek.
Alakası yok duruma göre değişiyor o yazma hızı. Bende de bazen 1 bazen 130 Mb/s ile %100 oluyor. Arkadaşımın SSD'si bazen 100 Mb/s ile %100 olabiliyor ama test yaptığımızda 500'ün altına inmiyor mesela.

Alakası yok duruma göre değişiyor o yazma hızı. Bende de bazen 1 bazen 130 Mb/s ile %100 oluyor. Arkadaşımın SSD'si bazen 100 Mb/s ile %100 olabiliyor ama test yaptığımızda 500'ün altına inmiyor mesela.

Tabii ki sayılar değişiyor, harddiskin hızı 2mb/sa olamaz ama buradan dahi bir işaret vermiş.

Geri
Yukarı