Windows 10 Masaüstünde Gri Nokta Sorunu

Centeglassered

Hectopat
Daha fazla  
Bu çok garip bir sorun. Şuan Windows 10 kullanıyorum. Bu nedenle konuyu bu bölüme açtım. Fakat önceki bilgisayarımda Windows 7 kullanırken de başıma gelmişti. Sorunu anlatamıyorum. İsmini bilmediğim içinde araştıramadım. Bir kaç resimle açıklayacağım.

Bildiğiniz gibi Windows işletim sisteminde masaüstünde veya dosya gezgininde birden fazla simgeyi seçmek için farenin birincil tuşuna basılı tutarak basmaya başladığımız nokta ve fare imlecinin mevcut konumu arasında bir kutucuk oluşturuyoruz. Ve bu kutucuk mavi. Yani çoğu sistemde mavi.

Masa üstünde seçerken bu gri noktalar oluyor:

XonMLO.png

Ama bu dosya gezgininde çektiğim görüntüdeki gibi mavi bir kutucuk olması lazım:

2.png

Bu sorun eski işletim sistemimde ilk ne zaman ortaya çıktı hatırlamıyorum. Ama şimdiki ekran kartı sürücüsünü güncellerken oldu. Güncelleme ilk başta hatalı olduğu için sürücüyü silip tekrar yükledim. Sildikten sonra pencerelerde takılmalar olmaya başladı. Ve sürücünün yükleme sihirbazı, "Bilgisayarı yeniden başlatın" gibi bir şey söyledi. Bilgisayarı yeniledikten sonra sihirbazı tekrar açarken sorunu fark ettim.

Sürücüyü yüklemden önce rahatsız edecek bir biçimde durmadan yanıp sönüyordu. Sürücü şuan yüklü ve bazen kutucuğu oluştururken yanıp sönüyor.

Evet. Hatırladıklarım bu kadar. Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim. Yardımlarınızı bekliyorum. Her türlü fikri denemeye hazırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğin bir hata değil. Aynı durum bende de var.

Dediğin bir hata değil. Aynı durum bende de var.

Edit: Biraz önce baktım öyle değilmiş evet :)
Neyse sorunun çözümüne geçelim, Başlat menüsüne sağ tıklayıp Sistem'e giriyoruz. Sol tarafta "Gelişmiş Sistem Ayarları" na giriş yapıyoruz. Açılan pencerede "Performans" sekmesi altına "Ayarlar"a giriyoruz. Açılan pencere de "En iyi görünüm için ayarla" deyip tamam diyoruz ve işlem tamam :)
saddas.png

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı