Çözüldü Windows 10 mavi ekran hataları

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

sametizgi

Zeptopat
Daha fazla  
Selam,

Bilgisayarım sürekli mavi ekran veriyor. Dün format attırdım herhangi bir değişiklik olmadı. Minidump dosyalarımı paylaşıyorum yardımınızı rica ederim.

Cevap beklerken mavi ekran vermeye devam ediyor. Yeni dosyaları paylaşıyorum. Yardımlarınızı rica ederim.

@181951 @684918 yardımlarınızı rica ederim.

Son düzenleme:
Çözüm
@181951 öncelikle ilgin için teşekkür ederim.

Tek disk kullanıyorum. Dosyaları paylaşıyorum.

Sağlık kısmı görünmüyor bir de Download Hard Disk Sentinel üzerinden sağlık kısmını at.

Kingston disk uygulamasını indirip firmware update kontrolü yap.

Kart sürücün eski, sürücünü kaldırıp son sürüme yükle.

Bu arada oluşan yeni dosyalar olursa onları da at.
@181951 öncelikle ilgin için teşekkür ederim.

Tek disk kullanıyorum. Dosyaları paylaşıyorum.

Sağlık kısmı görünmüyor bir de Download Hard Disk Sentinel üzerinden sağlık kısmını at.

Kingston disk uygulamasını indirip firmware update kontrolü yap.

Kart sürücün eski, sürücünü kaldırıp son sürüme yükle.

Bu arada oluşan yeni dosyalar olursa onları da at.

Çözüm
@181951 Hard Disk Sentinel görüntüsünü ve raporunu paylaşıyorum. Ayrıca yeni Minidump dosyalarını da ekledim.

Kingston uygulamasından firmware update yapıldı.
DDU rehberi üzerinden gerekli adımları uyguladım.

Bu iki işlemden sonra henüz mavi ekran hatası alamadım. Eklediğim Minidump dosyaları bu iki işlemden hemen önce aldıklarım.

AMD Software Adrenalin Edition üzerinden sürücüler şimdi güncellendi.

Son düzenleme:
@181951 Hard Disk Sentinel görüntüsünü ve raporunu paylaşıyorum. Ayrıca yeni Minidump dosyalarını da ekledim.

Kingston uygulamasından Firmware Update yapıldı.

Bu iki işlemden sonra henüz mavi ekran hatası alamadım. Eklediğim Minidump dosyaları bu iki işlemden hemen önce aldıklarım.

AMD Software Adrenalin Edition üzerinden sürücüler şimdi güncellendi.

Diskinde bir sıkıntı yok, Firmware Update ve kart sürücü güncellemeleri de iyi olmuş.

Şu rehberi uygula: Rehber: Eksik ve bozuk SYS dosyalarını onarmak

BIOS sürümün güncel değil, güncelleyebilirsin. (Çok da eski bir sürümde değilsin, bu işi en sona bırak şimdilik)
Rich (BB code):
BiosVersion = 2803
BiosReleaseDate = 04/28/2022

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Her hata kodun farklı, Recep hocaya göre sürekli farklı hata kodları vermesi RAM sorununa da işaret ediyor olabilir. O yüzden RAM'lerini de kontrol et.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunu indirip oluşan linki de bana at.

Henüz mavi ekran aldın mı?

@181951 Eksik ve bozuk SYS dosyalarını onarmak adlı rehberi uyguladım.

Linki paylaşıyorum. https://www.driveridentifier.com/scan/desktop.php?scanid=57C41711D6F94E4FA2F1B4D73AE42FF3

BIOS güncellemesi henüz yapmadım.

Kingston uygulamasından firmware update yapıldı.

Yukardaki iki uygulamadan sonra henüz mavi ekran almadım. İlginiz için tekrar tekrar teşekkür ederim.

En son saat 20.42 de mavi ekran hatası almışım. Onun dump dosyasını sizinle paylaştım.

Normalde şimdiye kadar 5-6 kez mavi ekran vermesi gerekiyordu. Tekrar teşekkür ederim :)

@181951 Eksik ve bozuk SYS dosyalarını onarmak adlı rehberi uyguladım.

Linki paylaşıyorum. https://www.driveridentifier.com/scan/desktop.php?scanid=57C41711D6F94E4FA2F1B4D73AE42FF3

BIOS güncellemesi henüz yapmadım.

Kingston uygulamasından Firmware Update yapıldı.

Yukarıdaki iki uygulamadan sonra henüz mavi ekran almadım. İlginiz için tekrar tekrar teşekkür ederim.

En son saat 20.42 de mavi ekran hatası almışım. Onun dump dosyasını sizinle paylaştım.

Normalde şimdiye kadar 5-6 kez mavi ekran vermesi gerekiyordu. Tekrar teşekkür ederim :)

Realtek PCI-e GBE Family Controller internet sürücün de güncel değil. Şu da son sürümü:

İlerleyen zamanlarda RAM testi ve BIOS güncellemesini de yapmayı ihmal etme.

@181951 Realtek PCI-e GBE Family Controller güncellemesini de yaptım.

Son durum bu şekilde.

1-2 gün mavi ekran takibi yapacağım sonra RAM testi ve BIOS güncellemesini yapıp sonuçları paylaşacağım.

Emeğinize sağlık.

@181951 Realtek PCI-e GBE Family Controller güncellemesini de yaptım.

Son durum bu şekilde.

1-2 gün mavi ekran takibi yapacağım sonra RAM testi ve BIOS güncellemesini yapıp sonuçları paylaşacağım.

Emeğinize sağlık.

İyi geceler şimdilik, son durum hakkında tekrardan bilgilendirme yaparsınız :)

Yeni konular

Geri
Yukarı