Windows 10 Mavi Ekran Hatalari

necatitasar

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar.
Bir süredir bilgisayarim boştayken ve aktif olarak kullanirken mavi ekran hatasi verip kendini yeniden başlatıyor. Her mavi ekran hatasi farkli bir hata kodu ile karşıma çıkmakta. Bunun üzerine defalarca farkli ISO dosyalari ile kurulum yapmama rağmen hala bu sorunum devam etmekte. İnternet uzerinde hata kodlarini tek tek aratip sunulan çözüm yollarini denemiş olmama rağmen sorunuma bir çözüm bulamadım. Şu anda W10 Pro sürümünü internet üzerinden aldigim key ile lisansli bir şekilde kullanmaktayim. Güncelleme denetlemeleri aktif olup günlük olarak gelen güncellemeleri yapmaktayim. Karsilastigim hata kodlari ve diğer konulardan gördüğüm için minidump dosyalarimi aşağıda paylaşacağım. Konu hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olan kişilerin yardımlarını bekliyorum.

SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED
KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED
DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EUAL
SYSTEM_EXCEPTION_NOT_HANDLED

Minidump.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak her sorunda format atmayı bırakıp söylenenleri sadece yapacaksanız yardım edeceğim. İsteyeceklerim şunlar;
Yeni dump dosyaları, RS4 kullanıyorsanız da verebilirsiniz ama en son olarak çözülmez ise RS3'e döndürteceğim sizi haberiniz olsun.
İmzamdan Aida64 sonucunu paylaşın.

Özel mesaj sosyalde bulunmuyor sadece yetkili izin verirse olabilir ancak bu şekilde diğer kişiler yardımdan yararlanamaz. Adı üstünde özel özel olursa isterim konuşurduk.

Cevabiniz ve ilginiz icin cok tesekkur ederim. Ben de format atmayi pek tercih etmiyorum ama mecbur kaldim son care olarak onu denedim. Şu an bi onceki cevabimda belirttigim uzere gittigim bilgisayarcida hic bir sorun yasamadim. Şu anda da evde kullanmaktayim henuz bir sorun yok ama olmayacagi anlamina da gelmiyor illa bi yerden bi sekilde tekrar mavi ekran hatasi alacagimi dusunuyorum. O zaman tekrar sizlerle paylasacagim eger sizin icin de uygunsa.

Hocam benden bir abi tavsiyesi, kardeş tavsiyesi, arkadaş tavsiyesi olarak düşün. Sorunlarını biraz araştırma ile kendin çözmeye çalış ki öğrenesin bilgini paylaşabilir, elinden geldiğince yardımın dokunabilir, başka insanlara kolaya kaçma biz her zaman buradayız unutma.

Hocam benden bir abi tavsiyesi, kardeş tavsiyesi, arkadaş tavsiyesi olarak düşün. Sorunlarını biraz araştırma ile kendin çözmeye çalış ki öğrenesin bilgini paylaşabilir, elinden geldiğince yardımın dokunabilir, başka insanlara kolaya kaçma biz her zaman buradayız unutma.

Valla hocam 2 haftadir girmedigim site denemedigim yontem kalmadi artik o kadar caresiz kaldim ki mecbur buraya konu acmak zorunda hissettim kendimi. Ne denediysem olumlu sonuc alamadim cunku. Desteginiz icin tesekkur ederim (y)

Eksik paylaşmışsın yukarıda Aida da demiştim.
Netframework 4 sorunu da var gözüküyor.
Windows'un güncel değil bunu yükleyin:
Kod:
http://download.windowsupdate.com/c/msdownload/update/software/secu/2018/06/windows10.0-kb4284835-x64_c019a11f02ce7ff6a946434f02442fe86b6dfa3c.msu

Eksik paylaşmışsın yukarıda Aida da demiştim.
Netframework 4 sorunu da var gözüküyor.
Windows'un güncel değil bunu yükleyin:
Kod:
http://download.windowsupdate.com/c/msdownload/update/software/secu/2018/06/windows10.0-kb4284835-x64_c019a11f02ce7ff6a946434f02442fe86b6dfa3c.msu

İmzanizda yazili olan butun her seyi yapip paylasacagim birazdan suanda bilgisayari guvenli modda kullaniyorum. Onun haricinde surekli mavi ekran hatasi aliyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı