Windows 10 Mavi Ekran Hatası Minidump Dosyası

CaglarReyiz

Kilopat
Yer
Edirne
Daha fazla  
Meslek
Gayrimenkul Satış Müdürü
Profil Kapağı
1522576706
Merhaba arkadaşlar, klasörü sizinle paylaşıyorum. Bilgisayarımda ne sorunu olduğunu çözemedim her şey GTA 5 oynarken sağ tık fareye üst üste bastıktan sonra olmaya başladı. Neyse ki o çözüldü fakat şimdi NBA 2K16'ya girdim ana menü yazıları gözükmüyor ama seçiliyor, tuhaf. Güncelleme 1 ve 2'yi yaptım gene aynı dedim sileyim tekrar kurayım. Kurarken mavi ekran verdi hem de 2 kere farklı farklı. 3. ve 4. mavi ekran hatası Google Chrome'a girince oluyor.

Buyurun dump klasörüm : dump.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, döküm dosyalarını inceledim. Bir de AIDA64 raporu gönderirseniz birazdan inceler yardımcı olmaya çalışırım (şu an işim var).
AIDA64 HTML Raporu Oluşturma Rehberi

Maalesef raporu yaparken KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED mavi ekran hatası aldım. Bugün bu 5. mavi ekran hatası 2 tanesi aynı diğerleri farklı çıldırmak üzereyim. Müsait olduğunuz zaman hallederiz.

Bak şimdi olaya. Chrome kurarken mavi ekran verdi. :/

Öncelikle Daemon tools'u kaldırın. BIOS güncel değil aşağıdaki bağlantıdan dosyayı indirip BIOS güncellemesi yapın. Nvidia sürücünüz güncel değilse güncelleyin. Hız aşırtma yapıyorsanız varsayılan ayarlara dönün. AIDA64 raporuyla daha ayrıntılı bir inceleme yaparız.

GA-Z77-DS3H ( F11a): http://download.gigabyte.eu/FileList/BIOS/mb_bios_ga-z77-ds3h_f11a.exe

Öncelikle Daemon tools'u kaldırın. BIOS güncel değil aşağıdaki bağlantıdan dosyayı indirip BIOS güncellemesi yapın. Nvidia sürücünüz güncel değilse güncelleyin. Hız aşırtma yapıyorsanız varsayılan ayarlara dönün. AIDA64 raporuyla daha ayrıntılı bir inceleme yaparız.

GA-Z77-DS3H ( F11a): http://download.gigabyte.eu/FileList/BIOS/mb_bios_ga-z77-ds3h_f11a.exe

Nvdia sürüm güncel. Daha dün güncelledim GeForce Experience programı ile. Daemon Tools'u kaldırdım tamam ama Bios güncellemesinden korkuyorum.... Benim bu anakartımda BIOS güncellemesi yapıp anakartını çöpe atan kişi sayısı çok :/ Hız aşırtma yapmıyorum sadece ekran kartımın O.C özelliğini kullanıyorum. MSI Gaming APP'de 3 seçenek var OC-Gaming-Sessiz MOD ben genellike OC seçiyorum ondan mı yapıyor acaba ?

Hız aşırtma, öne çıkan bir sebep olarak görünüyor ve mavi ekran hatalarına yol açtığı da bilinen bir şey. Bir süre hız aşırtma yapmayın. BIOS güncellemesi yapmayabilirsin fakat BIOS'u mutlaka incele gözden kaçan bir hız aşırtma (over clock) olabilir. Intel WIDI sürücülerinin güncel olduğuna emin ol. AIDA64 raporuyla sürücülere daha ayrıntılı bakabiliriz.

Hız aşırtma, öne çıkan bir sebep olarak görünüyor ve mavi ekran hatalarına yol açtığı da bilinen bir şey. Bir süre hız aşırtma yapmayın. BIOS güncellemesi yapmayabilirsin fakat BIOS'u mutlaka incele gözden kaçan bir hız aşırtma (over clock) olabilir. Intel WIDI sürücülerinin güncel olduğuna emin ol. AIDA64 raporuyla sürücülere daha ayrıntılı bakabiliriz.

Çok teşekkürler. Bad Sector taraması yaptım hiç bir sorun çıkmadı. Bad Sector yok yani. Bu iyi bir şey. Driver Pack 2015 laptop'ta onu Flash Bellek ile alacağım daha sonra masaüstü PC'ye atıp driverları güncelleyeceğim.

Birde bir şey soracağım benim bu sisteme GTX 960 4GB 128Bit takarsam darboğaz yapar mı ?

İşlemcin ve bellek bilgileri nedir? Bilmek lazım ama darboğaz olacağını zannetmiyorum, sistemin eski sayılmaz. Bu arada sürücü bulma yazılımlarını tavsiye etmiyorum AIDA64 raporuyla daha doğru sürücüleri tespit edebiliriz.

İşlemcin ve bellek bilgileri nedir? Bilmek lazım ama darboğaz olacağını zannetmiyorum, sistemin eski sayılmaz. Bu arada sürücü bulma yazılımlarını tavsiye etmiyorum AIDA64 raporuyla daha doğru sürücüleri tespit edebiliriz.

İmza kısmında sistemim yazıyor. İşlemcim i3 3220 .. Belleğim 16 GB DDR3 1333MHz. Tamam o zaman DRP ile kurmam.

İşlemcin zayıf, ciddi bir sorun çıkartmaz belki ama temel sistem değişikliği düşünmüyorsan GTX 960'dan sonra biraz deneyip belki ikinci el bir i5-3470 çok daha performanslı olacaktır. Tabii gittikçe eskimekte olan bir sistemin, ileriki yükseltmelerde kullanamayacağın bileşenlerine dikkatli para harcamalısın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı