Windows 10 Mavi Ekran Hatası

Arkadaşlar ara sıra mavi ekran hataları alıyorum. Bazen oyundan atıyor. (CS:GO) 1 ay önce Windows 7 kullanıyordum, herhangi bir sorun yoktu. İkinci el RAM aldım, testini yaptım o da sağlam. HDD'de sadece 1 adet bad sector çıktı. Acaba mavi ekranların sebebi o olabilir mi? @Recep Baltaş @Ali Güngör GTX 750 Ti, i3 2120, 8 GB RAM 1333MHz, H61mlv3 anakart.

Dipnot: Aldığım mavi ekranlar ve HDD testi ektedir:

mavi ekran 1.PNG
hdd taraması.PNG
1595243104652.png

Peki bunu temizlemenin bir yolu var mıdır? Çoğu kişi 1 taneden bir şey olmaz diyordu. Bir de mavi ekranların sebebi nedir sizce?
1- Windows kullanmak
2- İObit tarzı yazılımlar kullanmak
3- Diğer yazılımsal sorunlar
4- Donanım sorunları

Oluşturup atsam size bakar mısınız?
Siz daha önce de konu oluşturmuşsunuz. Bu sorunun halen devam etmesi beni üzdü. Kızmayın ama sorun donanımsal değilse Linux'a geçmek sorunu çözer(muhtemelen) fakat bu size uygun mudur, bunu bilmiyorum. Ben açıkçası minidump okumayı bilmiyorum. Ama bilenler var. Harddisk'iniz sakladığınız veriler varsa mutlaka yedekleyin.

Çok sağolun büyük ihtimalle
Siz daha önce de konu oluşturmuşsunuz. Bu sorunun halen devam etmesi beni üzdü. Kızmayın ama sorun donanımsal değilse Linux'a geçmek sorunu çözer(muhtemelen) fakat bu size uygun mudur, bunu bilmiyorum. Ben açıkçası minidump okumayı bilmiyorum. Ama bilenler var. Harddisk'iniz sakladığınız veriler varsa mutlaka yedekleyin.
HDD kaynaklı. En yakın zamanda yeni HDD alacağım. Çok sağolun.

Geri
Yukarı