Windows 10 Mavi Ekran Hatası

Arkadaşlar ara sıra mavi ekran hataları alıyorum. Bazen oyundan atıyor. (CS:GO) 1 ay önce Windows 7 kullanıyordum, herhangi bir sorun yoktu. İkinci el RAM aldım, testini yaptım o da sağlam. HDD'de sadece 1 adet bad sector çıktı. Acaba mavi ekranların sebebi o olabilir mi? @Recep Baltaş @Ali Güngör GTX 750 Ti, i3 2120, 8 GB RAM 1333MHz, H61mlv3 anakart.

Dipnot: Aldığım mavi ekranlar ve HDD testi ektedir:

mavi ekran 1.PNG
hdd taraması.PNG
1595243104652.png

Çok sağolun büyük ihtimalle

HDD kaynaklı. En yakın zamanda yeni HDD alacağım. Çok sağolun.
Can bad sectors cause a blue screen? - Quora -------> Buraya göre bad sector mavi ekran yapıyor.

Önceki açtığı konu var, istenenleri yapmıyor/yapamıyor olduğundan bakmıyorum buradan başkası bakarsa bakar artık.

Abi istediğinizi bilgisayara geçince yapacağım önceki mesajınızı şimdi gördüm. Kusuruma bakmayın. Saygılar.
Söylenenleri yapmazsa hatayı çözemez. Yapmıyorsa hatayı almaya mahkum.

Reis bilgisayara geçince atacağım. Murat abi minidump dosyalarını istemiş, şimdi gördüm. En kısa zamanda paylaşacağım. Haklısınız kusura bakmayın.
Önceki açtığı konu var, istenenleri yapmıyor/yapamıyor olduğundan bakmıyorum buradan başkası bakarsa bakar artık.
minidump.rar dosyasını indir - download @Murat5038

BIOS'un güncel değil güncelleyin:

O sisteme Win 10 fazla gelir Win 7'ye geçin. BIOS güncellemesinden önce ve sonra fare ve klavye hariç sistemde USB cihaz/kablo takılı olmasın.
CCleaner ile temizlik yapın format şimdi atamazsanız.

DDU rehberine göre anlatımı uygulayıp güncel GPU sürücünüzü yükleyin.

O sisteme Win 10 fazla gelir Win 7'ye geçin. BIOS güncellemesinden önce ve sonra fare ve klavye hariç sistemde USB cihaz/kablo takılı olmasın.

Önce bios ve temizliği yapacağım değil mi abi?

Çok sağol abi ddu'yu yaptım gene olmuştu tekrar yapayım mı? Teşekkürler.

@Murat5038

Sürekli enter tuşuna bastım düzeldi. Bu seferde burada dondu hiç ilerlemiyor hocam.

Verdiğim dosyayla yaptıysan dememesi lazım. Resim atın tam ekran.

Abi BIOS oldu hallettim. Sorun devam ederse sıradaki seçeneğe geçeceğim. Çok sağ ol Allah razı olsun.

Dosya Ekleri

• IMG_20200721_012354.jpg
    IMG_20200721_012354.jpg
    734,5 KB · Görüntüleme: 19

Geri
Yukarı