Windows 10 mavi ekran hatası

Mert B.

Hectopat
Yer
Adana
Herkese iyi günler;

1 Haftayı aşkın süredir mavi ekran hatası ile boğuşmaktayım, artık işin içinden çıkamadım ve sizlere danışmak istedim aldığım hata şu şekilde;
10 gün kadar önce ekran kartıma Adrenalin 2020 Edition 20.7.2 optional isimli yeni güncelleme gelmiş bende yükledim (güncellemeden önceki sürümüm 20.5.2) ve yükledikten tam hatırlamıyorum 1-2 gün sonra mavi ekran hatası almaya başladım DDU ile AMD ile ilgili Driver ve her şeyi güvenli modda sildim 20.4.2 sürümüne düşürdüm ama mavi ekran hatası devam etti işin ilginci ekran kartımdan PC'yi açtığım zaman masaüstüne 5-6 kere res attıktan sonra ulaşabiliyorum ve bu süre içinde ekran kartım haliyle ısınmış oluyor. Ekran kartım sıcakken mavi ekran hatası almadan bilgisayarım açılıyor hatta saatlerce aralıksız oyun bile oynayabiliyorum ama ne zaman oyundan çıkıp masaüstüne döneyim kartım soğumaya başlayınca ekranda gidip gelmeler oluyor siyah oluyor geri geliyor yatay siyah çizgiler oluyor ve kitlenip res atıyor. Ama kartım sıcakken bir problem yok. Bilgisayarı açmadan ekran kartımı fön ile biraz ısıtıp Power tuşuna bastığımda mavi ekran almadan masaüstü açılıyor gerçekten inanılmaz bir hata ve bunlar Driver güncelledikten sonra oldu. BIOS sürümüm güncel. Onboard ile bilgisayarı açabiliyorum hiçbir problem yok.
Yardımlarınızı bekliyorum kardeşlerim ve ağaim.

Minidump

herkese iyi günler;

1 Haftayı aşkın süredir mavi ekran hatası ile boğuşmaktayım, artık işin içinden çıkamadım ve sizlere danışmak istedim aldığım hata şu şekilde;
10 gün kadar önce ekran kartıma adrenalin 2020 Edition 20.7.2 optional isimli yeni güncelleme gelmiş bende yükledim (güncellemeden önceki sürümüm 20.5.2) ve yükledikten tam hatırlamıyorum 1-2 gün sonra mavi ekran hatası almaya başladım DDU ile AMD ile ilgili Driver ve her şeyi güvenli modda sildim 20.4.2 sürümüne düşürdüm ama mavi ekran hatası devam etti işin ilginci ekran kartımdan PC'yi açtığım zaman masaüstüne 5-6 kere res attıktan sonra ulaşabiliyorum ve bu süre içinde ekran kartım haliyle ısınmış oluyor. Ekran kartım sıcakken mavi ekran hatası almadan bilgisayarım açılıyor hatta saatlerce aralıksız oyun bile oynayabiliyorum ama ne zaman oyundan çıkıp masaüstüne döneyim kartım soğumaya başlayınca ekranda gidip gelmeler oluyor siyah oluyor geri geliyor yatay siyah çizgiler oluyor ve kitlenip res atıyor. Ama kartım sıcakken bir problem yok. Bilgisayarı açmadan ekran kartımı fön ile biraz ısıtıp Power tuşuna bastığımda mavi ekran almadan masaüstü açılıyor gerçekten inanılmaz bir hata ve bunlar Driver güncelledikten sonra oldu. BIOS sürümüm güncel. Onboard ile bilgisayarı açabiliyorum hiçbir problem yok.

Minidump

ntoskrnl.exe diye bir şey neden olmuş sepeblere. Not blueescreen view ile inceledim.
herkese iyi günler;

10 gün kadar önce ekran kartıma adrenalin 2020 Edition 20.7.2 optional isimli yeni güncelleme gelmiş bende yükledim (güncellemeden önceki sürümüm 20.5.2) ve yükledikten tam hatırlamıyorum 1-2 gün sonra mavi ekran hatası almaya başladım DDU ile AMD ile ilgili Driver ve her şeyi güvenli modda sildim 20.4.2 sürümüne düşürdüm ama mavi ekran hatası devam etti işin ilginci ekran kartımdan PC'yi açtığım zaman masaüstüne 5-6 kere res attıktan sonra ulaşabiliyorum ve bu süre içinde ekran kartım haliyle ısınmış oluyor. Ekran kartım sıcakken mavi ekran hatası almadan bilgisayarım açılıyor hatta saatlerce aralıksız oyun bile oynayabiliyorum ama ne zaman oyundan çıkıp masaüstüne döneyim kartım soğumaya başlayınca ekranda gidip gelmeler oluyor siyah oluyor geri geliyor yatay siyah çizgiler oluyor ve kitlenip res atıyor. Ama kartım sıcakken bir problem yok. Bilgisayarı açmadan ekran kartımı fön ile biraz ısıtıp Power tuşuna bastığımda mavi ekran almadan masaüstü açılıyor gerçekten inanılmaz bir hata ve bunlar Driver güncelledikten sonra oldu. BIOS sürümüm güncel. Onboard ile bilgisayarı açabiliyorum hiçbir problem yok.

Minidump

ntoskrnl.exe
Bu mavi ekran hatası çok sık görülmekte.
Yapabileceğiniz işlemler;

• BIOS güncellemek, ardından clear CMOS işlemini gerçekleştirmek.
BIOS güncelleme sonrasında clear CMOS işlemini yapmak önemlidir, yapmadığınız taktirde mavi ekran almaya devam edebilirsiniz.
Nasıl yapabileceğinizi buradan öğrenebilirsiniz: BIOS Sıfırlama Rehberi
  • Kıs18 gibi sağlam veri tabanı bulunan bir antivirüs ile tarama yapmak.
  • Güncel olmayan, kurulmayan sürücüleri güncellemek.
  • Memtest 86 ile test yapmak.
Bu bağlamda eğer bir hata bulunursa hatalı modülü bulup değiştirmek zorundasınız.
Nasıl yapacağınızı burada bulabilirsiniz: Memtest86 Bellek Test Programı

En son ihtimal olarak da;
  • HD Tune Pro ile HDD testi yapmak.
HD Tune Pro

Son düzenleme:
ntoskrnl.exe diye bir şey neden olmuş sepeblere. Not blueescreen view ile inceledim.

ntoskrnl.exe
Bu mavi ekran hatası çok sık görülmekte.
Yapabileceğiniz işlemler;

• BIOS güncellemek, ardından clear CMOS işlemini gerçekleştirmek.
BIOS güncelleme sonrasında clear CMOS işlemini yapmak önemlidir, yapmadığınız taktirde mavi ekran almaya devam edebilirsiniz.
Nasıl yapabileceğinizi buradan öğrenebilirsiniz: BIOS Sıfırlama Rehberi
  • Kıs18 gibi sağlam veri tabanı bulunan bir antivirüs ile tarama yapmak.
  • Güncel olmayan, kurulmayan sürücüleri güncellemek.
  • Memtest 86 ile test yapmak.
Bu bağlamda eğer bir hata bulunursa hatalı modülü bulup değiştirmek zorundasınız.
Nasıl yapacağınızı burada bulabilirsiniz: Memtest86 Bellek Test Programı

En son ihtimal olarak da;
  • HD Tune Pro ile HDD testi yapmak.
HD Tune Pro

Bu konuya rastlamıştım burdakileri yaptım hdd sorun yok memtest sorun yok sürücüler güncel sanırım benim sorunum ekran kartımla alakalı bende tam anlam veremedim.Yokmu başka bu konu hakkında fikri bilgisi olan.Sadece ekran kartımı taktığım zaman thread device stuck in driver mavi ekranını alıyorum.

Geri
Yukarı