Windows 10 Mavi Ekran Hatası

tpex8

Hectopat
Merhaba. Oyuna girdiğimde mavi ekran hatası alıyorum (thread stuck in device driver). Minidump dosyalarını paylaşıcaktım fakat dosyaları arşive ekleyemiyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (9).png
    Ekran Görüntüsü (9).png
    105,8 KB · Görüntüleme: 69
  • Ekran Görüntüsü (10).png
    Ekran Görüntüsü (10).png
    41,6 KB · Görüntüleme: 53
Ekran kartı sürücünüzü DDU ile kaldırıp WHQL bir sürüm kurun. Güncel destek alan kart kullanıyorsanız AMD için en son WHQL sürüm 20.4.2'dir. Kart modelinizi belirtirseniz en doğru sürümü verebilirim.

Güncel bir kart ise buradan indirebilirsiniz dediğim 20.4.2 yazılımını. Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.4.2

DDU ile nasıl yapacağınız ile ilgili rehbere olarakta şuraya göz atın.

DirectX sürümünüzü onarın veya mümkün olan en son sürüme güncelleyin. Windows 10 ile birlikte geliyor ancak bir deneyin.
DirectX Web Installer

Komut istemi (CMD)'ni sağ tuş yönetici olarak çalıştırıp sfc/scannow komutunu girin ve hatalı sys dosyalarınızın onarımı için işlemin tamamlanmasını bekleyin.

BIOS versiyonunuzu 3.70'ten 4.00' yükseltin.

Windows güncelleştirmelerini yapın ve mümkünse1904'ten 2004 sürümüne yükseltin.

Ekran kartı sürücünüzü DDU ile kaldırıp WHQL bir sürüm kurun. Güncel destek alan kart kullanıyorsanız AMD için en son WHQL sürüm 20.4.2'dir. Kart modelinizi belirtirseniz en doğru sürümü verebilirim.

Güncel bir kart ise buradan indirebilirsiniz dediğim 20.4.2 yazılımını. Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.4.2

DDU ile nasıl yapacağınız ile ilgili rehbere olarak da şuraya göz atın.

DirectX sürümünüzü onarın veya mümkün olan en son sürüme güncelleyin. Windows 10 ile birlikte geliyor ancak bir deneyin.
DirectX Web Installer

Komut istemi (CMD)'ni sağ tuş yönetici olarak çalıştırıp sfc/scannow komutunu girin ve hatalı SYS dosyalarınızın onarımı için işlemin tamamlanmasını bekleyin.

Windows güncelleştirmelerini yapın ve mümKÜNSE1904'ten 2004 sürümüne yükseltin.

Ekran kartı modelim Ryzen 3 3200G.

DirectX sürümünü verdiğinizle linkl kurdum.

Vega 8 kullanıyorsunuz yani. Önceki mesajımda belirttiğim 20.4.2'yi kurun ancak işlem atlamadan sırayla yapın lütfen. Dikkatlice okuyun ilk başından itibaren adım adım gidin.

Tamamdır.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (14).png
    Ekran Görüntüsü (14).png
    58,9 KB · Görüntüleme: 31
Bu mesajımı lütfen eksiksiz uygulayın her şey yazıyor orada.

DDU ile nasıl yapacağınız ile ilgili rehbere olarakta şuraya göz atın.

DirectX Web Installer

Komut istemi (CMD)'ni sağ tuş yönetici olarak çalıştırıp sfc/scannow komutunu girin ve hatalı sys dosyalarınızın onarımı için işlemin tamamlanmasını bekleyin.

Windows güncelleştirmelerini yapın ve mümkünse1904'ten 2004 sürümüne yükseltin.

20, 4, 2 WHQL sürümünü yükledim fakat kuramıyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (16).png
    Ekran Görüntüsü (16).png
    27 KB · Görüntüleme: 23
  • Ekran Görüntüsü (17).png
    Ekran Görüntüsü (17).png
    23,5 KB · Görüntüleme: 33
20,4,2 whql sürümünü yükledim fakat kuramıyorum.
Başlat > Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Uygulama ve tarayıcı denetimi > Geçmiş temelli koruma ayarları >

Microsoft Edge için SmartScreen ve Microsoft store için SmartScreen' i kapatın ve tekrar deneyin.

İşlemler sonunda açmayı unutmayın. Normalde böyle bir hata vermemesi lazım Windows 10'un 64 bit sürümünü kullanıyorsanız.

Bilgisayarım > sağ tuş özellikler kısmından > sistem türü'nde ne yazıyor bir kontrol edin.

Başlat > ayarlar > güncelleştirme ve güvenlik > uygulama ve tarayıcı denetimi > geçmiş temelli koruma ayarları >

Microsoft Edge için SmartScreen ve Microsoft Store için SmartScreen'i kapatın ve tekrar deneyin.

İşlemler sonunda açmayı unutmayın. Normalde böyle bir hata vermemesi lazım Windows 10'un 64 Bit sürümünü kullanıyorsanız.

Bilgisayarım > sağ tuş özellikler kısmından > sistem türü'nde ne yazıyor bir kontrol edin.

Tamamdır kuruluma başladım. 64 Bit yazıyor.
Yazılımı kurdum, güncelleştirmeleri kontrol et butonuna tıkladım ve bu çıktı. İndiriyim mi?
Sürücümü DDU ile kaldırıp WHQL bir sürüm kurdum, DirectX sürümünü güncelledim, komut istemi ile hatalı dosyaların onarımı tamamlandı, BIOS'umu nasıl yükselteceğim?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (18).png
    Ekran Görüntüsü (18).png
    54,6 KB · Görüntüleme: 25
  • Ekran Görüntüsü (19).png
    Ekran Görüntüsü (19).png
    37,9 KB · Görüntüleme: 81
Son düzenleme:

Geri
Yukarı