Windows 10 mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Nyman

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar. 1 hafta kadar oldu. Technopat önerisiyle QP Bilişim'den ATREUS isimli sistemi aldım. Cyberpunk 2077 oynarken iki kere mavi ekran hatası aldım.
Arızalı bir parçam olabilir mi? Aklıma gelen tüm güncellemeleri yaptım. Windows 10 Pro mevcut.

Minidump dosyam

İşin aslı dump dosyalarından bir şey çıkmıyor. Yeniden mavi ekran aldıysanız bir de onun dump dosyasını paylaşır mısınız?

Başka yerleri deneyeyim hocam yaparsa tekrar atayım.

İşin aslı dump dosyalarından bir şey çıkmıyor. Yeniden mavi ekran aldıysanız bir de onun dump dosyasını paylaşır mısınız?

Hocam yine yaptı başka oyundada yaptı BIOS son sürüm güncelledim.
Hatta mavi ekran gelmedi kapanıp açılıyor.

Hocam son olarak BIOS güncelledim Windows 10 temiz kurulum yaptım başlarda iyi gibiydi ama yine 5 saat oyun sonucu yine verdi.

Fark ettiğim şey oyun gitmeden 5 dakika önce farenin tekerleği işlevsiz hale geldi geri dönüp web sayfası açtığımda yine işlevsizdi 20 sn sonra yine işlev yerine geldi derken mavi ekran :(

Kusura bakmayın aynı konuyu 2 kere açıyorum ama. Bir hafta kadar önce aldığım PC Technopat önerisi atreus.

Ekran Görüntüsü (1).png

Oyunlarda 20-30 dakika sonra mavi ekran verip duruyor ve birçok şey denedim neden kaynaklanıyor olabilir?
Yaptığım şeyler.
BIOS güncellemesi tekrar deneme (mavi ekran)
Windows temiz kurulum tekrar deneme (mavi ekran) ( piyasada ucuza satılan Key'lerden aldım arkadaşlar)
Driver güncellemeleri tekrar deneme (mavi ekran)
DDU tekrar deneme (mavi ekran)
Memtest86.

IMG_20210115_184257.jpg

Tekrar deneme (mavi ekran)
SSD testleri yaptım bir sorun yok tekrar deneme (mavi ekran)
Basemark CPU testini geçti.
RAM slotlarını değiştirmeyi denedim ve sonuç hüsran.

bilgisayar (40" LE40C530F1W series 5 Full HD lcdtv ) HDMI ile bağlı (60 Hz /1920x1080p) bundan kaynaklanıyor olabilir mi bilmiyorum?

2K ve 4K monitörlerde deneyeceğim ama faydası olur mu şüpheliyim
Geçenlerde 20H2 güncellemesinin böyle sorunlara yol açtığını duydum sadece güncellemeyi kaldırdım ve tekrar deneme (mavi ekran)
Oynamayı denediğim oyunlar warhammer 2 / Cyberpunk 2077 (saçma olan şey bu iki oyunu aynı anda açınca atmıyor.)

Minidump dosyaları.

Çözemezsem sanırım göndereceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı