Windows 10 mavi ekran hatası

lordowl99

Femtopat
Daha fazla  
Yaklaşık 2 ay önce Gaming Gen sitesinden hazır sistem satın aldım, yaklaşık 1 aydır sıklıkla mavi ekran hatası alıyorum. Her aldığım hata koduna göre çözümleri denedim ama her seferinde farklı bir hata koduyla karşılaşıyorum. Minidump dosyalarına bakarsanız sevinirim, teşekkürler.

Minidump.

randgrid.sys - call of duty klasöründe bulup silin. Oyun dosyalarınızı doğrulama yapın.
50 çeşit VPN uygulaması kurmuşsunuz. Mümkünse 1 e düşürün. Hatta şuanlık hepsini silmenizde fayda var.

RAM'leriniz arızalı olabilir. Müsait zamanda Memtest86 yapıp fotoğrafla sonucu gösterin.
RAM'leriniz birden fazlaysa tek tek takarak yapmalısınız. Böylece hangi RAM arızalı bulabilirsiniz. Değilse zaten sıkıntı yok.

Duruma göre dönüş yaparsınız.

Kusura bakmayın biraz geç yanıt veriyorum. Siz yanıt vermeden önce format atıp Windows 11 kurmuştum VPN vesaire kalmamıştır diye umuyorum. Memtest86 yaptım ancak çok uzun sürdüğü için ilk RAM testinde kapatmak zorunda kaldım ikinci RAM için yaptığım testte 11 saat kadar açık kaldı ama bitmiş gibi durmuyordu yine kapatmak zorunda kaldım test sonuçları bu şekilde.

Dosya Ekleri

• 2.jpg
    2.jpg
    63,8 KB · Görüntüleme: 18
  • 1.jpg
    1.jpg
    72,9 KB · Görüntüleme: 24
Peki memtest'inizden bir sorun yok gibi duruyor. Normalde test tamamlanmadan yorumlamak doğru değil ama neyse.

Oyunla ilgili dediğim dosyayı silip o şekilde sisteminizi kullanırken sorun yaşadınız mı? Sorununuz hala devam ediyor mu? Durumla ilgili dönüş sağlayın. Temiz Windows kurduğunuzu söylemişsiniz bunun bir yararı oldu mu?

Eğer sorun devam ediyorsa sisteminizi servise göndermenizde fayda var.

Şu an için bir sorun yaşamadım ama arada bir böyle bir hafta boyunca hiç mavi ekran hatası almadığım da oluyordu o yüzden net bir şekilde konuşmak istemiyorum.

Oyunla ilgili dosyayı sildikten bir süre sonra da arka arkaya mavi ekran hatası almıştım özellikle bilgisayarı kapattığım gibi alıyordum. Ancak Call of Duty'yi indirmeden önce de mavi ekran hatası vardı onunla alakalı bir şey mi emin değilim.

Memtest 11 saate kadar sürünce artık vaktim kısıtlı olduğundan kapatmak zorunda kaldım neden o kadar uzun sürüyor bilmiyorum Recep Baltaş'ın 64 GB'lık testi de sanırım 16 saat sürmüştü 8 GB bir RAM için bu kadar sürmesi bir problem olduğunu belli eder mi peki?

Şu an için bir sorun yaşamadım ama arada bir böyle bir hafta boyunca hiç mavi ekran hatası almadığım da oluyordu o yüzden net bir şekilde konuşmak istemiyorum.

Oyunla ilgili dosyayı sildikten bir süre sonra da arka arkaya mavi ekran hatası almıştım özellikle bilgisayarı kapattığım gibi alıyordum. Ancak Call of Duty'yi indirmeden önce de mavi ekran hatası vardı onunla alakalı bir şey mi emin değilim.

Memtest 11 saate kadar sürünce artık vaktim kısıtlı olduğundan kapatmak zorunda kaldım neden o kadar uzun sürüyor bilmiyorum Recep Baltaş'ın 64 GB'lık testi de sanırım 16 saat sürmüştü 8 GB bir RAM için bu kadar sürmesi bir problem olduğunu belli eder mi peki?
8 GB bir bellek için normalde 4 - 6 saat arası maksimum tamamlanması lazım. En azından bugüne kadar gördüklerim öyleydi. Sizinki biraz uzun sürmüş. İçiniz rahat edecekse garantisi varsa göndermeyi deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı