Windows 10 Mavi Ekran Hatası

BigSmoke

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, hayatımda ilk defa mavi ekran hatası aldığım için hiçbir bilgim yok o yüzden bu konuyu açıyorum.

Dün akşam CS:GO rekabetçi oynarken girdiğim ikinci maçta mavi ekran hatası aldım, "Bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı. " Dedi 1-2 dakika içerisinde bir % doldu ve yeniden açıldı sistem.

PC'yi bugün açtığımda ETS 2'ye girecektim ancak yükleme ekranı gelir gelmez yine aynı hatayı aldım ve sistem yeniden açıldı. Açılır açılmaz konu açmak için buraya geldim ve yaklaşık 5 dakikadır kasıyor ara ara mouse donuyor. Bu yazıları yazarken bile takılmalar mevcut şu anda. Ne yapmam gerekiyor hiçbir şey bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok garip bir şekilde hiçbir şey yapmamama rağmen şu an o kırmızı noktalar yok ancak hala tam çözünürlük, masaüstünde NVIDIA denetim masası seçenekleri yok.

Eğer kartımın arızalı olduğundan hemfikirsek yenisini alacağım. Halihazırda 4 senelik bir kart, garanti süresi doldu ve tamir işleriyle uğraşmak istemem.

Şimdi dxdiag'tan baktım ve şunu gösteriyor:
"NVIDIA GeForce GTX 760 cihazında bir sorun oluştu. Daha fazla bilgi için 'grafik cihaz sürücü hata kodu 43' aratın"
Son durumu anlatıyorum söyleyeceklerinize göre artık yeni bir ekran kartı alacağım.

Tüm sürücüler güncel.
Monitör kablom ekran kartına bağlı, görüntü alıyorum ancak 1024x768 çözünürlükte.
Kırmızı mavi noktalar yok.
"Hata kodu 43" üzerine NVIDIA'ya dair her şeyi kaldırıp en güncel halde kurdum.
Bilgisayar kendi kendine onarım yaptı 10-15 dakika boyunca ve çalışan son durumu geri yüklediğini söyledi.

Eğer kesin olarak kartım bozuksa yeni kart alacağım o yüzden son yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı