Çözüldü Windows 10 Mavi Ekran Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kenji

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Anestezi Teknikeri
Birkaç gün önce durduk yere mavi ekran hatası aldım ve pek önemsemedim. Sonradan sürekli mavi ekran almaya başladım ve bazen 5 dakika içinde, bazen 1 saat içinde bilgisayarım mavi ekran hatası verip kapanıyor. Hata kodları ise hep farklı, bu yüzden ne yapacağımı tam olarak bilemiyorum.

Minidump dosyasını ve sistem bilgilerini aşağıda paylaşıyorum.

ASUS Z170-A Anakart
Intel Core i5-6500 işlemci
Kingston HyperX Fury 2x4 GB 2666 MHz Bellek
MSI RX480 GAMING X 8 GB
Kingston HyperX Fury 120 GB SSD
Seagate Barracuda 500 GB HDD

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bir Windows iso dosyası indirin, bu iso dosyasını sanal sürücü üzerinde çalıştırın. Akabinde aşağıda ilettiğim komutu deneyin (X yerine sizin sanal sürücünüzün kodu).

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /source:WIM:X:\Sources\Install.wim:1 /LimitAccess

Teorik olarak sistem dosyalarını tamir etmesi gerekir. Eğer bu şekilde de olmazsa bir alternatifimiz daha var DLL'leri düzeltmek için.

Şimdi sorunu çözdüm sanırım, yardımcı olmaya çalıştınız o kadar en azından bilgi vermiş olayım. Bütün yönergeleri yapmama rağmen devam etti mavi ekran hataları.

Sonra bir arkadaşın isteği üzerine RAM bellekleri tek tek çıkartıp denedim ve birini tek taktığımda sürekli mavi ekran aldım. Şimdi o belleği çıkartmış bir halde kullanıyorum ve 2 gündür dediğim gibi mavi ekran hatası almadım.

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

ASC kullandığın için ilk olarak format atmalısın.

Şöyle söyleyeyim 3 kere format attım ve son attığımda hiçbir program yüklemedim, sürücüleri bile kurmadım ve bir gün böyle kullandım. Ama yine de aldım mavi ekran hatası, ASC'lik bir sorun olduğunu hiç düşünmedim bu yüzden.
Hocam iyi günler bende şuan aynı sorundan müzdarip olduğumdan sizden yardım almak isterim.
Çünkü bu konu hakkında uzun araştırma yapmama rağmen türkçe bir kaynak bulamamanın hüznünü yaşarken sizin yorumunuzu buldum.
Sizin bahsettiğiniz konuyu şu yabancı kaynakda bahsetmiş: Tıklayın (method 2) (Sitede fotoğraf tam olarak benim aldığım hata)
Burda da sizin dediklerinizi belirtmiş fakat ben tam anlayamadım. Şuan Windows 10 iso dosyasını indirmekteyim.
Sanal sürücü demişsiniz onun içinde "Daemon tools" isimli uygulamayı kurdum. Umarım doğrudur.
Bundan sonra izlemem gereken yol nedir?
Ayrıca bu hataya mavi ekran çözümünden buraya kadar geldim ve mavi ekran sadece oyun açınca veriyor aksi takdirde mavi ekran hatası almıyorum.
Minidump dosyasını iletme şansınız var mı? Üzerinden bakalım birlikte.

Minidump dosyasını iletme şansınız var mı? Üzerinden bakalım birlikte.

Buyurun hocam arşivledim. Burada
(.)
Ne yaptınız hocam?

Son düzenleme:
Oyundan çıkın, launcher'ını kapatın. Aşağıdaki dosyayı bilgisayarınızdan silin.
C:\Program Files (x86)\Common Files\BattlEye\BEDaisy.sys
Son olarak antivirüsünüz varsa onu devredışı bırakın.
Oyuna tekrar girin.

Olmazsa yazın buradan yardımcı olmaya çalışırım.

Oyuna tekrar girin.

Oyuna hiç giremedim zaten launcherde açık değil.
Oyuna giriş yaparken atıyor.
Genede yapıyorum hocam.
Oyuna tekrar girin.

Maalesef hocam gene aynı hatayı aldım pc kapandı açıldı.

Son düzenleme:
Hala aynı dosya hatası geliyor. Tahmin ediyorum ki bu dosyayı oyununuz yeniden oluşturuyor. O dosyayı engelleyen bir yazılım olması lazım. Windows Defender, güvenlik duvarı, antivirüs vb. programları devredışı bırakın. DDU ile ekran kartınızın driverını silin. Sonra yeniden yükleyin. Son olarak driver updater gibi bir program kullanıyorsanız, son güncellenen driverı silin. Akabinde driver updater'ı da silin.

Benim tahminim yeni yüklenen bir driver ile önceden belirttiğim dosya çakışıyor.

Hala aynı dosya hatası geliyor. Tahmin ediyorum ki bu dosyayı oyununuz yeniden oluşturuyor. O dosyayı engelleyen bir yazılım olması lazım. Windows Defender, güvenlik duvarı, antivirüs vb. programları devredışı bırakın. DDU ile ekran kartınızın driverını silin. Sonra yeniden yükleyin. Son olarak driver updater gibi bir program kullanıyorsanız, son güncellenen driverı silin. Akabinde driver updater'ı da silin.

Benim tahminim yeni yüklenen bir driver ile önceden belirttiğim dosya çakışıyor.
Hmm anladımm hocamm. Kardeşim dün bu oyunla ilgili hile indirdiğini ama beceremeyip sildiğini söyledi. Bunun o sorunla bir ilgisi olabilir mi?

Büyük olasılıkla ondan kaynaklanıyor. Hileyi tamamen silin (kayıt defterindeki verileri de), bir daha deneyin, ancak bu program başka bir dosya içerisinde hile denendiğini kaydetmiş olabilir. Bu durumda oyunun tamamen silinmesi ve yüklenmesi gerekir.

Büyük olasılıkla ondan kaynaklanıyor. Hileyi tamamen silin (kayıt defterindeki verileri de), bir daha deneyin, ancak bu program başka bir dosya içerisinde hile denendiğini kaydetmiş olabilir. Bu durumda oyunun tamamen silinmesi ve yüklenmesi gerekir.
1 ay önce geri yükleme noktası oluşturmuştum fakat şuan en son windows güncellemesi var sadece (oda bugun yapıldı) kısaca o geri noktam silinmiş. Keşke o sayede yapabilseydim. Dediğiniz kayıt defterinden hile ile ilgili kayıtlara nasıl ulaşabilirim? Hile ile ilgili dosya bulamadım pcde silmiş kardeşim hepsini.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı