Windows 10 mavi ekran hatası

zilyoner

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Jailor's Room
Daha fazla  
Düne kadar mavi ekran vermeyen bilgisayar bugün vermeye başladı. Az önce yemekten geldim. Giderken bilgisayar açıktı. Mavi ekran vermiş. Neyse tekrar oturdum, 2 dakika sonra yine verdi. Belki virüs bulaşmıştır diye düşünerek MalwareBytes ile virüs taraması yaptım. Sorun çıkmadı.

Son düzenleme:
  • DDU ile GPU sürücünüzü kaldırın ve tekrardan temiz bir kurulum yapın.
  • Komut satırını açıp şu komutla bilgisayarı kapatın: shutdown.exe /s /t 0

Sonrasında bir de RAM testi yaparsanız iyi olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

• DDU ile GPU sürücünüzü kaldırın ve tekrardan temiz bir kurulum yapın.
  • Komut satırını açıp şu komutla bilgisayarı kapatın: shutdown.exe /s /t 0

Sonrasında bir de RAM testi yaparsanız iyi olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
DDU ile silip yükleme yaptım fakat işe yaramadı. Memtest86+ ile RAM testi yapamadım çünkü köydeyim ve USB getirmedim yanımda. Ondan kaynaklanıyor ise de bilemiyorum malesef. Şimdi USB'siz format atıp kurtarmayı deneyeceğim. Eskiden de çok sık mavi ekran alıyordum ve USB ile format atıp düzeltmiştim. O zaman dan beri hiç almamıştım. Şimdi yine başladı. Umarım çözerim. Bir de bir şey soracağım. USB'siz format atarken bu disk yönetimi kısmına gelip kurtarma gibi diskleri silebilir miyim? Umarım anlatabilmişimdir.

USB 3.0 girişlerine bir cihaz varsa çıkartın. Üreticinizle iletişime geçip güncel BIOS var mı kontrol edin.
MSI araçlarını kaldırın, Vanguard kaldırın.
Şu an USB'siz format attım. USB'siz formatın bir işe yarayacağını zannetmiyorum ama işte. En yakın zaman da USB ile temiz kurulum yapacağım. Mesajınızı format atmadan önce görseydim keşke.

bende bayadır bu mavi ekran hatalarından alıyorum
İlk olarak kendi konunuzu açmanız lazımdı. Yine de cevaplayayım.
İşlemci ile ilgili bir ayar değiştirdiniz mi? Chipset sürücünüz güncel değilse güncelleyin. GPU sürücünüz güncel değilse DDU rehberini uyguladıktan sonra güncel olanı kurun.
Avira kullanıyorsunuz, güncel değilse günceleyin veya kaldırın.
MSI araçlarını kaldırın, Logitech sürücüsü güncel değilse güncelleyin güncel ise kaldırın, RGB araçlarını kaldırın.
BIOS güncel değil güncelleyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı