Windows 10 mavi ekran sorunu

Furkan190

Decapat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Birkaç gün önce bir konu daha açmıştım. Çözdüğümü sanıyordum ama bugün tekrar mavi ekran verdi. Kodu hatırlamıyorum ama dump dosyası şu. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman HD Tune ile disk(ler)inizin sağlık durumuna bakın, Error Scan kısmında Quick Scan tiki olmadan test yapın. Sıkıntı yoksa SFC rehberini uygulayın ve sonuçları paylaşın. Önceki mesajımda belirttiğim gibi hile koruması olmayan bir oyunda da test edin.

Hocam scannow komutunuda yaptım disk taramasınıda yine bir sorun bulamadı. Son zamanlarda kullandığım bir kulaklığım var USB yolu ile ışıkları çalışıyor sizce sıkıntı ondan kaynaklı olabilir mi?

Sanmıyorum. Gözden kaçırdığım bir şey olmuş. İşlemcinizde overclock var gibi görünüyor. En azından son mavi ekran dosyasında. Sıfırlamayı deneyin.

...zaten anakartım A320M Pro, overclock şansım yok.
Ah be, bunu da gözden kaçırmışım. Dosyada 3700 MHz yani turbo frekansında çalıştığı görülüyordu. Normalde CPB ile frekansı yüksek bile olsa stok frekans olarak görünmesi lazım. Tekrardan Easy Anti-Cheat kullanan bir oyun ve kullanmayan bir oyun ile mavi ekran alacak mısınız diye bakın o zaman.

Hocam gerçekten ilginiz için teşekkür ederim gecenin şu saatinde benim için elinizden geleni yapıyorsunuz hakkınızı nasıl ödeyebilirim?

Sosyal'in amacı zaten yardımlaşmak. Ben teşekkür ederim.
Hakkınızı nasıl ödeyebilirim?
Günün sonunda sorunun çözülmesi bile benim için yeterli.

Bir de Uplay'i kaldırıp geri yüklemeyi deneyebilir misiniz? Son mavi ekran hatasında "UplayWebCore.exe"nin çalıştığı görünüyor. Düşük bir ihtimal de olsa bunun yüzünden hata olmuş olabilir.

Son düzenleme:
Sosyal'in amacı zaten yardımlaşmak. Ben teşekkür ederim.

Günün sonunda sorunun çözülmesi bile benim için yeterli.

Bir de Uplay'i kaldırıp geri yüklemeyi deneyebilir misiniz? Son mavi ekran hatasında "UplayWebCore.exe"nin çalıştığı görünüyor. Düşük bir ihtimal de olsa bunun yüzünden hata olmuş olabilir.

Evet hocam benim de aklımdan tamda o geçiyordu çünkü ne zaman Ubisoft oyunu açsam kesinlikle bir mavi ekran alıyorum. Hemen silip tekrar yükleyeceğim.
@Ma'at Hocam tekrar hata verdi buseferki dosya şu

Son düzenleme:
  • Easy Anti-Cheat'i kaldırın, birkaç gün kurulu olmasın bilgisayarda.
  • BIOS'u sıfırlayın. OC Genie nedir tam bilmiyorum ancak o kapalı kalsın kesinlikle.
  • DISM rehberini uygulayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı